Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Jauniete no ASV māca angļu valodu

Jauniešu Saeimas deputāti vērtē politiķus

Jaunieši Saeimā izmēģina spēkus lielajā politikā

Saeimas ēkā piektdien, 21. aprīlī, pilnā sparā darbojās jau septītais Jauniešu Saeimas sasaukums. Šogad diskusiju centrā – izglītība. Četras Jauniešu Saeimas komisijas sprieda gan par izglītības kvalitāti, gan studiju iespējām, gan patriotismu un valstiskuma apziņu un – arī drošību internetā.

Ne visi Jauniešu Saeimas deputāti jau nolēmuši, ka varētu iesaistīties "lielajā" politikā. Daļai vienkārši ir zinātkāre, kā deputāta darbs izskatās "no iekšpuses". Taču Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas audzēknis Ernests Olders pārliecināts, ka politika ir viņa ceļš.

"Ja mēs skatāmies – pēdējo 26 gadu laikā ir skaidrs, ka korumpētības līmenis ir pieaudzis, arī Saeimā. Tā nu tas ir. Tā ir reālā patiesība.

Bet, es domāju, ka viss atkarīgs tikai no latviešu tautas – kā mēs iesim uz vēlēšanām, ko mēs ievēlēsim atkal jaunajā Saeimā. Tā ir mūsu nākotne būtībā – strādājam, paši ejam politikā, nepaliekam malā un veidojam mūsu valsti," teica Olders.

Ja viņš būs Saeimas deputātu rindās, Ernesta galvenais mērķis būs darboties ar izpratni.

"Diemžēl mēs redzam, ka šī brīža parlamenta deputāti bieži vien pat īsti nesaprot, ko tad viņi pieņem tajā Saeimā. Piemēram, pagājušā gada budžeta pieņemšana, kad deputāts Valdis Kalnozols gulēja Saeimas sēžu zālē un neko nedarīja. Tas ir redzams arī pēc cilvēku sejām, ka cilvēks neizprot, tad viņš arī neko nevar izdarīt," domā skolnieks.

Līdzīgās domās ir arī Rīgas Stradiņa universitātes studente Olga Jasjuļaņeca.

"Laikam viens no kritērijiem, cik ļoti politiķis vispār saprot, ko viņš dara, tas ir viens no svarīgākajiem kritērijiem. Otrs kritērijs varbūt ir tāds, cik viņš ir ieinteresēts kaut ko mainīt politiskajā vidē un vispār cilvēku labā strādāt," teica Jasjuļaņeca.

Viņa gribētu redzēt, ka politiķi ir atvērti un ieinteresēti komunicēt ar sabiedrību ne tikai priekšvēlēšanu periodā, bet arī visu sasaukuma laiku.

Tikmēr Madonas pilsētas 1.vidusskolas skolnieks Andis Poļaks vairākumam politiķu uzticoties. Taču – viņam ir savi kritēriji, kā nošķirt, viņaprāt, godprātīgos un pārējiem.

"Ja politiķis atturas no balsojuma, es uzskatu, ka tas ir tikpat kā pateikt “nē”, bet tu vienkārši nevēlies parādīt cilvēkiem, ka tu balso pret attiecīgo likumprojektu. Tāpēc tas ir viens no lielākajiem indikatoriem, kāpēc es uzticos politiķiem, ka viņi balso godīgi – vai nu par vai pret," teica Andis.

Tāpat Andis pārliecināts, ka arī pati sabiedrība varētu daudz vairāk sekot līdzi politiskajiem procesiem, jo tad politiķiem būtu lielāka motivācija lēmumus pieņemt atklāti un vairākuma interesēs.

Noslēdzoties 7.Jauniešu Saeimai, piektdien svinīgi apbalvoti nākotnes politiķa titula ieguvēji: Gints Jankovskis, Katrīne Lankrete, Elīna Smetaņina un Ieva Strupa.

Tie ir jaunieši, kuri, projektā strādājot nozaru komisijās, izrādījuši īpaši aktīvu līdzdalību jauniešu parlamenta deklarāciju projektu apspriedē un pilnveidē, informē Saeimas Preses dienestā.

Jauniešu Saeimas deputātus ievēlē publiskā balsojumā projekta mājaslapā www.jauniesusaeima.lv, un no ievēlētajiem 100 deputātiem 21.aprīlī Saeimas namā uz 7.Jauniešu Saeimu pulcējās 93 jaunieši. Viņiem šajā dienā bija iespēja iepazīt parlamenta ikdienas darbu - likumu izstrādes procesu komisijās un Saeimas sēdēs.

Jaunie parlamentārieši deva deputāta svinīgo solījumu un apstiprināja deputātu mandātus, kā arī izveidoja nozaru komisijas, kurās izstrādāja četru deklarāciju projektu galīgās redakcijas. Sanākot uz jauniešu parlamenta otro sēdi, dalībnieki apsprieda sagatavotos deklarāciju projektus, debatēja par tiem un lēma par apstiprināšanu.

Jauniešu Saeimu vadīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība) un jaunieši, kuru pieteiktās idejas 7.Jauniešu Saeimas vēlēšanās bija guvušas lielāko atbalstu: Anete Biķe, Gints Jankovskis, Ervīns Boikovs un Elīna Smetaņina.

Projektu īsteno Saeima, informatīvi atbalsta sociālais tīkls Draugiem.lv, Latvijas Televīzija un Latvijas Radio. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti