Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Izoperē vēzi un atjauno pusi sejas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dodas pa pulkveža O.Kalpaka bataljona takām

Jaunieši Rudbāržos dodas pa pulkveža Oskara Kalpaka bataljona takām

Marta sākums Kurzemē ir laiks, kad īpaši tiek runāts par Latvijas valsts sākumu un tās nosargāšanu no lieliniekiem - 1919.gadā tur risinājušies vēsturiski svarīgi notikumi. Skrundas novada Rudbārži ir vieta, no kuras sākās Latvijas atbrīvošana. Lai atcerētos šos notikumus un rosinātu patriotismu jauniešiem, te notiek vairāki pasākumi, un viens no tiem – pārgājiens pa Oskara Kalpaka bataljona takām.

Tāpat šī ir reize, kad savu „jā” vārdu Jaunsardzei saka daudz jauniešu. 

Vispirms neliels vēsturisko notikumu izklāsts kādreizējā Oskara Kalpaka štābā, kur šobrīd ir pulkveža vārdā nosauktā Rudbāržu pamatskola, par to, kā 1919.gada marta sākumā Kalpaka bataljons sāka atbrīvot nesen dibināto Latvijas valsti no lieliniekiem.

Un tad aptuveni 60 jaunieši no Skrundas un Aizputes novadiem devās pārgājienā pa to pašu ceļu, kuru reiz gāja Kalpaka vīri, – 10 kilometru uz Lēnām. Jauniešu ceļš tāpat veda brīžiem pa grūti izstaigājamām takām, kurās bija jāveic dažādi uzdevumi.

Pārgājiena dalībnieku galamērķis Lēnas – tā ir vieta, kur Kalpaka vīri reiz cēlās pāri Ventai, lai dotos tālāk Saldus virzienā.

Šodien šai vietā ir piemiņas siena, kuru nīgrandnieks Jānis Blūms cēlis par godu savam tēvam, kurš bija viens no šiem “kalpakiešiem”. Nu šī ir simboliska vieta arī topošajiem jaunsargiem solījuma došanai. Jānis Blūms priecājas par katru jaunieti, kurš izvēlas Jaunsardzi.

“Aizsargāt valsti ir viens, bet vajag nostiprināt sevi, tikai tad vari aizsargāt valsti,” saka Blūms.

Šobrīd Latvijā ir ap 8000 jaunsargu, kas ir vairāk nekā pērn. Godināt savas tautas vēsturi un pagātni, iestāties Jaunsardzē  - tie ir svētki, kas ir svinami tā kārtīgi, uzskata Jānis Blūms. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt