Jaunieši rosina veidot darba meklēšanas platformu pensionāriem

“Rīga nav vienīgā pilsēta, kur jauniešiem dzīvot,” - tā atzīst konkursa “Radām novadam” dalībnieki. Ar savām idejām jaunieši devās uz Ekonomikas ministriju gan tās popularizēt, gan uzzināt par atbalsta iespējām.

Latvijas augstskolu studenti ar ekonomikas ministri pārrunāja valsts atbalsta iespējas jaunajiem uzņēmējiem un uzņēmējdarbībai novados, kā arī iepazīstināja ar savām iecerēm.

To vidū bija, piemēram, ideja veidot darba meklēšanas platformu pensionāriem, ražot cimdus, veidot augumam pielāgojamu bērnu velosipēdu un daudz citu.  Pēc tikšanās ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) neslēpa patīkamu pārsteigumu gan par jauniešu piedāvājumu, gan par iniciatīvu kopumā.

“Tas, kas mani priecēja, ka tiešām jaunieši, kas šeit šodien bija pie apaļā galda un prezentēja savas idejas, ka viņi tiešām, var redzēt, ar sirdi un dvēseli domā par to kā savos novados, no kurienes viņi paši nākuši vai kuros ir mācījušies, to tautsaimniecību attīstīt," sacīja Reizniece - Ozola.

Ministre konkursa “Radām novadam” dalībniekiem  piedāvāja izmantot jau esošos atbalsta mehānismus ieceru attīstīšanai. "Patiesībā jau ir tā, ka atbalstu jūtam visu laiku un tās iespējas ir daudz un dažādas. Arī pirms šī konkursa es redzēju daudzas un dažādas iespējas kā varētu šo ideju attīstīt, tad šis konkurss bija vēl interesantāks ar to, ka pietiekami liels tas finansējums un arī pietiekami brīvs tas projekta modelis, lai varētu būt interesanti viņā piedalīties," norādīja Akmentiņš.

Konkurss veidots, lai attīstītu uzņēmējdarbību, piesaistītu finansējumu un radītu jaunas darba vietas tieši Latvijas reģionos. “Radām novadam” piedalās studenti no desmit augstskolām visos Latvijas novados.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti