Jaunieši Rēzeknes novadā svētkos sveic vientuļos sirmgalvjus

Rēzeknes novada jaunieši ar apsveikuma kartiņām, saldumiem, dziesmām un labiem vārdiem Ziemassvētkus sagaidot apciemojuši novada vientuļos sirmgalvjus, lai iepriecinātu viņus svētkos.

Akcija pirmssvētku laikā rīkota sadarbībā ar Latvijas Sarkanā Krusta Rēzeknes nodaļu un novada jauniešu centriem.

Rēzeknes novada Gaigalavas pagasta bērni un jaunieši Raivo, Valērija, Samanta, Rebeka, Gunta kopā ar vietējo Jaunatnes lietu speciālisti Mariku dodas ceļā. Saģērbušies kā rūķi ar dāvanām un dziesmām šajā svētku laikā viņi ir gatavi iepriecināt sava pagasta vecos ļaudis..

“Sirmgalvjiem tas, ka viņi redz, ka viņi nav aizmirsti, ka tomēr kāds atceras par viņiem un pašiem jauniešiem, viņi redz, ka ir tie vecīši, par ko mēs esam atbildīgi.

Un arī bez svētkiem, kādā dienā varam atbraukt aprunāties. Vairot to labo,”par labdarības akciju stāsta Marika.

Teju pie katras lauku sētas ciemiņus sagaida mājas sargi, kuri sākumā nācējus piesardzīgi aplūko pirms laiž iekšā. Tur jauniešus jau gaida.  Pensionāre Antoņina ir priecīga par jauniešu pārsteigumu, sirsnību un dziesmām. Antoņina ciemiņus gaidījusi un sarūpējusi cienastu: "Man tāds prieks, ka viņi ciena vecīšus, paldies, ka apciemo (..) Visiem [novēlu] laimi, prieku veselību, lai nepaliek veci, kā es paliku. Lai vienmēr ir jauni”.

Gaigalavas pagasta jaunieši labdarības akcijas laikā kopumā apciemojuši deviņus pagasta vientuļos sirmgalvjus, kuri, jo īpaši svētkos, gaida kādu ar ko parunāties, ar kuru kopā dalīties priekā.

“Iepriecināja, paldies patika, man dziesmas patīk, es nevaru ne par ko sūdzēties (..) Gaidām, gaidām mums jau šie svētki no tālas bērnības patikuši. Ja man jautā, kas ir mīļākie svētki?  Es saku Ziemassvētki," atzīst kāds no jauniešiem.

Lai gan bērni un jaunieši dodoties sveikt sirmgalvjus personīgi viņus nepazīst, tas nerada grūtības, savā brīvdienu rītā celties, lai iepriecinātu citus svētkos.

Kopumā Rēzeknes novada pagastos vairāku dienu garumā labdarības akcijas laikā šādi ar dziesmām un nelielām dāvaniņām tika apsveikti vairāk nekā 260 sirmgalvji.  

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti