Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Cilvēku ar invaliditāti no darba atlaist nedrīkst

Dienas ziņas

Arī nedzirdīgajiem ir dziesmu un deju svētki

Jaunieši pulcēkas «Vasaras akadēmijā»

Jaunieši pulcējas vasaras akadēmijā Aizputē

Šajā nedēļā Aizpute kļuvusi par aktīvo jauniešu galvaspilsētu. Te norisinās vasaras akadēmija "Tu esi LV", kuras pamatdoma - apzināt Latviju kā lielisku vietu savu ideju īstenošanā. Jauniešiem nākas arī praktiski veikt dažādus uzdevumus aizputnieku labā.

Aizputes pensionāru apvienībā "Piesaulīte" ieradušies vasaras akadēmijas seši jaunieši, lai cienījamā vecuma ļaudīm pamācītu rakstīt īsziņas vai saglabāt telefonu numurus. Tiek  uzdoti jautājumi un sniegti padomi par mobilo telefonu izmantošanas iespējām.

"Es iegādājos jaunu telefona aparātu, šo to nezinu. Tāpēc šeit ierados laipnā kompānijā, lai uzzinātu, ko nezinu," saka aizputniece Erna Ozola.

Vasaras akadēmijas dalībniece no Vecpiebalgas Madara Više atzīst: "Īstenībā ar veciem cilvēkiem ir ļoti grūti, grūtāk nekā ar jauniešiem, bet viņi cītīgi mācās un cenšas apgūt."

Vasaras akadēmijā Aizputē piedalās 30 jauniešu no visiem Latvijas reģioniem. Nedēļas laikā viņi tikušies ar uzņēmējiem, politiķiem, komunikāciju speciālistiem. Taču, kā atzīst jaunieši, vērtīgākā pieredze ir praktiskais darbs nepazīstamā vidē.

"Tie uzdevumi, kas pat biedē kādreiz, tie ir tik forši. Tas viss ir noderīgi, tas attīsta. Es jau tagad domāju, ko darīšu. Tas ir tik interesanti," uzsver Gita Kārkliņa, vasaras akadēmijas dalībniece no Liepājas

Tā, piemēram, nākas veidot oriģinālu interjeru, izdomāt vietējās sabiedrības apzināšanas veidus, aicinot uz pasākumu, piedalīties radošo darbnīcu veidošanā.

"Man ir liels prieks, ka es varu realizēt dizainu uz plaknes, jo es veidoju, zīmēju dizainu, bet nekad neredzu rezultātu. Tagad man ir iespēja praktiski darboties," norāda vasaras akadēmijas dalībnieks no Limbažiem Māris Puķēns.

Aizputes jauniešu ideju mājas vadītāja Paula Ābola- Āboliņa skaidro: "Tā lielā doma, ko mēs vēlamies pateikt, ir tas, ka jaunieši ir ļoti labs resurss, kas var Latvijai kaut ko dot. Un Latvija ir lieliska vieta, kur jaunieši var realizēt savas idejas."

Vasaras akadēmija "Tu esi LV" notiek pirmoreiz. To rīko biedrība "Next" sadarbībā ar citām jauniešu organizācijām Latvijas reģionos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt