Dienas ziņas

Latvija iesildās Eirovīzijai

Dienas ziņas

Klāt Putnu dienas

Jaunieši izvēlas dzīvi laukos

Jaunieši izvēlas dzīvi laukos un atrod savas iespējas

Pretēji ierastajai plūsmai, ka jaunieši, meklējot darbu, dodas no laukiem uz pilsētām vai pat uz ārzemēm, Rēzeknes novadā ir piemēri, ka jauni cilvēki labprāt izvēlas palikt savā dzimtajā vietā. Un dzīve pierāda - ja vien ir vēlme, tad tiek atrastas iespējas kā pelnīt iztikas līdzekļus darot to, kas sagādā prieku. 

Privāti praktizējoša veterinārārste Ieva Vugule rāda kopā ar mammu izveidoto saimniecības putnu kolekciju. Putni ir Ievas hobijs, kas zinot viņas profesiju, šķiet pašsaprotami. Ieva šobrīd  jau ir uz finiša taisnes, lai atvērtu Gaigalavas pagastā savu veterinārmedicīnas ambulanci, kas būs pirmā Rēzeknes novadā. 

Ieva pēc fakultātes beigšanas jau zināja, ka viņai būs privātprakse un viņa atgriezīsies šeit laukos. Šobrīd Ieva rūpējas gan par mājas mīluļu, gan mājlopu veselību. Darbs nav viegls, tomēr Ievai ar vieglu roku un pacietību izdodas.

Savukārt kazu saimniece Diāna Skutele ar Ievu dzīvo kaimiņos, Diāna ir mājražotāja, kas iepraktizējusies siera gatavošanā. To, ka jauniete grib palikt laukos, sapratusi, aizbraucot pelņā uz Angliju. Tagad dzīvo un saimnieko kopā ar drauga vecākiem. Lai būtu sava nodarbošanās, Diāna sāka gatavot sieru.

Diāna atzīst, ka šobrīd piena cena ir ļoti zema, taču, ja gribas attīstīties nevis apstāties pie zemās cenas, tad mājražošana ir iespēja, kas to ļauj.

Gan Diāna, gan Ieva rakstīja projektu, lai pretendētu uz vietējās novada pašvaldības finansiālu atbalstu savas biznesa idejas attīstīšanai. Diāna par piešķirtajiem līdzekļiem iekārtoja darba vietu, savukārt Ieva iegādājās nepieciešamās tehniskās iekārtas. Jaunietes atzīst, ka šāds atbalsts ir nepieciešams, jo citādi ir sarežģīti no nulles kaut ko uzsākt. Tomēr tālāk, lai viss virzītos uz priekšu, ir būtiska paša cilvēka motivācija, un nereti tās pietrūkst. 

Diāna pastāstīja, ka dažkārt ir tā, ka ikdienā runā kaut ko, piedāvā, bet saka - ai, tas taču nesanāks. Arī par sieru - ai ko tur braukt uz tirgiem, kā veca baba apmēram. Attieksme ir tāda, ka cilvēks pats sevi noskaņo, ka viņam nekas nesanāk un nekas neizdodas.

Gan Ievai, gan Diānai reizēm nākas strādāt pat līdz vēlai naktij, tomēr jaunietes nesūdzas. Ja darbs ir sirdslieta, tad var sasniegt arī pozitīvu rezultātu. Turklāt prieks par to, ka nopelnīt izdodas vietā, kurā patiešām gribas dzīvot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti