Panorāma

Zemiekiem maksa par pienu krīt, veikalos cenas nekrīt

Panorāma

Nedēļa “Panorāmas” videoarhīvos

Top skapīši glābēju ģērbtuvēm

Jaunieši gatavo skapīšus glābēju ģērbtuvēm

Mēs vēl neesam profesionāļi un nevaram darbu izpildīt izcili, taču darām ko varam, lai mūsu darinātie skapji ugunsdzēsējiem kalpotu ilgi. Tā saka jaunieši, kuri atsaukušies “Latvijas Televīzijas ziņu dienesta aicinājumam uzlabot glābēju ikdienu. Ar uzņēmēju un sabiedrības atbalstu tiek labiekārtotas ģērbtuves Rīgas pirmajā ugunsdzēsēju daļā.

Rīgas Pārdaugavas profesionālās vidusskolas galniecības centrā darba duna gluži kā ražošanas cehā. Topošajiem mēbeļu galdniekiem ir prakses laiks.

"Viss kurss kopā taisām ugunsdzēsējiem skapjus un plauktus," Latvijas Televīzijai stāsta Rīgas Pārdaugavas profesionālās vidusskolas audzēknis Matīss Ozols.

Rīgas pirmajā depo ģērbtuves jau izremontētas. Atlicis sagādāt jaunus skapīšus. “Mēs to varam. Ir iekārtas un mācību programma paredz šādu mēbeļu izgatavošanu. Nav starpība, vai taisām skolai, vai ugunsdzēsējiem, saka meistars.

"Uzņēmēju atbalsts - Latvijas finieris nodrošina tehnoloģiskos atgriezumus. Dažādas sabiedriskas organizācijas, kas noziedo naudu ugunsdzēsējiem, lai iegādātos apdares materiālus, furnitūru. Lai to darītu, mums skolai jāsaplāno, jārasē, jātāmē. Tad viss kopā salīmējas un ir šī jaukā daļa, kur redzami reāli rezultāti," skaidro  Rīgas Pārdaugavas profesionālās vidusskolas galdniecības centra vadītājs Artūrs Ķīsis.

Pēc pasniedzēja rasējumiem audzēkņi gatavos 30 skapjus ar antresoliem un 10 kāpnes. Daļa mēbeļu jau gatava. "Ja tie būtu divi plaukti, tad būtu nedēļa, bet te tāds daudzums jātaisa. Tas sarežģī, tikai slīpēšana var aizņemt nedēļu, tad likšana kopā būs deserts," sacīja Rīgas Pārdaugavas profesionālās vidusskolas audzēknis Artūrs Lukševičs.

"Mēs divatā ar Pāvelu taisām trepītes, lai būtu ērtāk tikt pie augšējiem plauktiem. Ieliksim pāris ribas, lai uzlabotu stiprību. Šīs būs trepītes, jāslīpē, jāskrūvē, jālako. Ir ko darīt," rāda Rīgas Pārdaugavas profesionālās vidusskolas audzēknis Matīss Ozols.

Pasniedzējs piekrīt, ka šādai sadarbībai starp valsts iestādēm, vajadzētu kļūt par ierastu praksi un daļu no valsts izglītības programmas. Rīgas Pārdaugavas profesionālās vidusskola ir otrā mācību iestāde, kas atsaukusies labdarības akcijai. Pirms tam palīdzēja Kuldīgas tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma audzēkņi.

"Esam salīdzinoši jauns kolektīvs, mēs nebaidāmies. Jebkurš eksperiments ir laba lieta, jo ir pieredze, laba vai negatīva. Tā ir pieredze, iegūta pieredze - pirmajam, kas iebridis, pārējām skolām būs vieglāk iet. Tas nav vienkārši, bet, ja ir motivācija, var realizēt. Jārēķinās ar projektēšanu, plānošanu, ir riska jautājums, jo mēs jau neesam rūpnīca," sacīja Rīgas Pārdaugavas profesionālās vidusskolas galdniecības centra vadītājs Artūrs Ķīsis.

Puiši ir priecīgi, ka var palīdzēt glābējiem. "Labi gan viņiem, gan mums. Varam ilgāk praksi iziet, pamācīties vairāk skolā," iespējas vērtē Rīgas Pārdaugavas profesionālās vidusskolas audzēknis Matīss Ozols.

"Tas viņiem būs īsts luksuss, lai gan mēs vēl neesam profesionāli, nevaram izpildīt darbu izcili. Mēs darām ko varam," sacīja Rīgas Pārdaugavas profesionālās vidusskolas audzēknis Artūrs Lukševičs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti