Dienas ziņas

Saeimas svinīgā sēde

Dienas ziņas

Veltas Akkerbergas krāsu dzīpariem izaustais mūžs

Jaunieši Cēsīs vairo patriotismu

Jaunieši Cēsīs vairo patriotismu

Cēsīs risinājušies daudzi mūsu tautai nozīmīgi vēstures notikumi un, iespējams, tie iedvesmo arī mūsdienu jauniešus būt īsteniem savas valsts patriotiem. Gatavojoties Latvijas 95. gadadienai, jaunieši Cēsīs vairākus mēnešus īstenojuši projektu, kura mērķis ir jauniešos veicināt izpratni par tautas vēsturi un stiprināt patriotismu. Projektam noslēdzoties, jaunieši  valsts dzimšanas dienā sagatavojuši vairākas dāvanas.

Stipra tauta var būt tikai tāda, kas zina savu vēsturi un ar to lepojas. Tāpēc, gatavojoties mūsu valsts nozīmīgajai jubilejai, jaunieši Cēsīs nolēmuši izzināt savas pilsētas un valsts vēsturi. Jaunieši tikušies ar vēstures speciālistiem, apmeklējuši apkārtnē esošos senos pilskalnus un kapu laukus.

„Mēs nonācām pie senās Autīnes, meklējām, kas tas ir un kā cilvēki pirms tam ir dzīvojuši. Tā jaunieši, attīstot savas idejas, veidoja gan filmas, gan pastkartes, gan daudz dažādu, skaistu darbu," stāsta projekta koordinatore Evija Zagorska.

Projekta ietvaros tapusi arī zīmējumu izstāde par to, kā bērni redz, kas ir Latvija. No desmit izstādē iekļautajiem darbiņiem tapušas pastkartes, kuras ikviens svētku laikā var nosūtīt sev tuviem cilvēkiem. Uz tām ļoti daudz ir attēlots karogs, valsts kontūra, citam tautu meitas, dažādi ornamenti.

Projektā iesaistītie jaunieši atzīst, ka novembris viņiem ir nozīmīgs mēnesis. Daudzi atceras, ka jau kopš bērna kājas 11. novembrī kopā ar vecākiem devušies iedegt svecītes Cēsu pils pakājē, savukārt 18. novembrī kopīgi dziedāta valsts himna.

„Tas ir labi, ka mēs atceramies notikumus, kas ir bijuši pagātnē. Saprotam, kas ir mūsu pagātne, lai varam veidot savu nākotni. Jauniešiem tas ir aktuāli un daudzi gaida šo laiku, lai varētu likt šīs lentītes un sajust atmosfēru," piebilst  projekta dalībniece Ieva Kreile.

Viens no Latvijas tautas frontes dibinātājiem Dainis Īvāns, uzklausot Cēsu jauniešu stāstījumu par projektā paveikto, atzina, - šādus jauniešus, pārņem sajūta, ka savulaik bija vērts cīnīties, lai atgūtu mūsu valsts neatkarību.

„Attieksme pret Latviju ir milzīgas mīlestības pilna. Nupat jau dzīvē ienāk paaudze, kas padomju smaku nav sajutusi, kurā mēs visi atradāmies. Kas ir iemācījusies, ka cilvēkam jābūt patstāvīgam, un kas nemeklēs laimi citur, bet mēģinās radīt šeit," ar gandarījumu secina Dainis Īvāns. Viņš ir pārliecināts, ka jaunieši, kas izpētījuši savas saknes un tautas vēsturi, būs tie, kuri saudzēs savu dzimteni un tās brīvību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti