Jaunieši aicināti kandidēt 9. jauniešu Saeimas vēlēšanās

Saeima aicina jauniešus piedalīties projektā "Jauniešu Saeima" un kandidēt uz 9. jauniešu Saeimu. Vēlēšanas šogad ilgs no 25. februāra līdz 7. aprīlim, liecina Saeimas informācija.

Lai iekļūtu 9. jauniešu Saeimā, jaunieši vecumā no 15 līdz 20 gadiem aicināti pieteikt savu ideju virtuālajās vēlēšanās interneta vietnē - vēlēšanu platformā - www.jauniesusaeima.lv. Iesaistīties projektā aicināti gan Latvijā, gan ārpus valsts dzīvojošie jaunieši.  Katrs jaunietis kandidē atsevišķi un kā sava veida vēlēšanu programmu piedāvā kādu sev svarīgu ideju, norāda Saeimā.

Šīgada temats - "Jaunietis. Latvija. Eiropas Savienība" - ir saistīts ar maijā gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām,

un jaunieši pasākumā rosināti diskutēt par aktuāliem jautājumiem, apzinoties sevi ne tikai kā daļu no Latvijas, bet arī Eiropas Savienības (ES).

Vēlēšanās jaunieši savu ideju aicināti pieteikt par kādu no četrām tēmām - jaunietis ES, jaunietis sabiedrībā, izglītības iespējas un ES nākotne -, lai klātienē Saeimas namā runātu par iesaistīšanos politiskajos procesos, latviskās identitātes saglabāšanu ārpus Latvijas, ikdienas norisēm sabiedrībā, jauniešu izglītības iespējām dažādās programmās un ES dienaskārtības jautājumiem.

9.Jauniešu Saeimā ievēlētie 100 jaunieši, par kuru idejām būs saņemts lielākais balsu skaits, 26.aprīlī pulcēsies Saeimas namā,

lai klātienē iepazītu likumdevēja darbu un no parlamenta tribīnes uzrunātu vienaudžus par aktuālām tēmām Latvijas un ES nākotnes veidošanā.

Darbība Jauniešu Saeimā ir pietuvināta reālajam parlamenta darbam - likumu izstrādes procesam komisijās un Saeimas sēdēs. 9. jauniešu Saeimas deputātiem būs iespēja strādāt četrās nozaru komisijās: Ārlietu, Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu, Izglītības, kultūras un zinātnes un Eiropas lietu komisijā. Plānots, ka pēc darba komisijās, ko vadīs Saeimas nozaru komisiju priekšsēdētāji, notiks Jauniešu Saeimas sēde, un to vadīs Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība).

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti