Jauniem auto pirmās divas tehniskās apskates būs jāveic retāk – reizi divos gados

Automašīnām līdz četru gadu vecumam tehnisko apskati varēs veikt ik pēc diviem gadiem. Šādas izmaiņas Ceļu satiksmes likumā galīgajā lasījumā atbalstīja Saeima.

Izmaiņas paredz, ka Latvijā un ārvalstīs iepriekš nereģistrētam vieglajam automobilim un piekabei ar pilnu masu līdz 3500 kilogramiem pirmreizējo valsts tehnisko apskati veic ne vēlāk kā divus gadus pēc reģistrācijas Latvijā. Otrā tehniskā apskate būs jāveic ne vēlāk kā divus gadus pēc pirmreizējās apskates.

Savukārt, sasniedzot četru gadu vecumu, turpmākās tehniskās apskates šādām automašīnām būs jāveic katru gadu. 

Saeimā gan atbalstu neguva “Saskaņas” priekšlikumus atļaut tehnisko apskati reizi divos gados kārtot arī trešo reizi, ja iepriekšējā apskatē nav bijušas nekādas piezīmes saistībā ar satiksmes drošības un vides aizsardzības prasībām. Deputāts Ivars Zariņš (“Saskaņa”) norādīja uz statistikas datiem, ka visvairāk problēmu sākas auto lietošanas piektajā gadā.

“Es pieņemu, ka tas galvenais iemesls ir tas, ka viņi zaudē kaut kādu daļu ienākumu, no kuriem viņi negrib šķirties,” tā Zariņš komentēja atbalsta trūkumu vēl retākām apskatēm.

To apstiprināja arī Zaļo un zemnieku savienības deputāts Ingmārs Līdaka: “Viens no pretargumentiem, protams, ir saistīts ar Finanšu ministrijas atzinumu –priekšlikumiem, kuri tomēr ietekmē budžetu. (..) Diemžēl Latvijā joprojām tehniskās apskates ir saistītas ar nodokļu iekasēšanu.

Līdz ar to, ja mēs izstrādātu kādu citu modeli, kā iekasēt ceļa nodevu, tad, iespējams, mēs varētu arī te turpināt rotaļāties ar šiem tehniskās apskates iziešanas termiņiem.”

Patlaban likums noteic, ka iepriekš nereģistrētai automašīnai pirmreizējo valsts tehnisko apskati veic ne vēlāk kā divus gadus pēc tam, kad attiecīgais transportlīdzeklis pirmoreiz reģistrēts Latvijā. Turpmākās tehniskās apskates automašīnām jāveic katru gadu. 

Iepriekš iniciatīvu atļaut tehnisko apskati kārtot retāk vietnē manabalss.lv atbalstīja vairāk nekā 11 000 cilvēku un to iesniedza Saeimā. Pēc tam to vairākkārt deputāti apsprieda gan Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā, gan Tautsaimniecības komisijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti