Jaunie uzņēmēji turpinās palīdzēt «Ģimenes šūpulim» Kauguru pagastā

Ziemassvētku laiks mums liek būt atvērtākiem labdarībai un žēlsirdībai, bet nereti, kad paiet svētki, par šo labo apņemšanos aizmirstam. Taču jauno uzņēmēju kluba „Vidzemei” dalībnieki pagājušajos Ziemassvētkos doto solījumu ir pildījuši visu šo gadu. Proti, pirms gada puiši solīja palīdzēt patvēruma mājai „Ģimenes šūpulis”, kas tobrīd Beverīnas novada Kauguru pagastā vēl bija tikai tapšanas stadijā.

Tagad šajā mājā pajumti var rast jaunās māmiņas, kuras pēc bērniņa piedzimšanas palikušas bez atbalsta.

''Sakiet, malka kuras labi? Nav par slapju? - Siltums ir un pietiek, silta māja!'' Ziemai sagādātā malka ir tikai daļa jauno uzņēmēju kluba „Vidzemei” sniegtā atbalsta patvēruma mājai. Apņemšanos palīdzēt puiši izteica pagājušajos Ziemassvētkos, kad atveda pirmo naudas ziedojumu, un arī šoreiz nav ieradušies tukšām rokām – atveduši ļoti skaistu Māra Subača un Jura Rubeņa kalendāru, no biedrības biedriem savākto finansiālo atbalstu, arī viršu medu.

Anda Zariņa, kura tobrīd dežurē patvēruma mājā un pieskata divus zīdainīšus, jo pašas māmiņas ir slimnīcā, atzīst, ka šis atbalsts ir ļoti būtisks:

''Kopš te strādāju, es saprotu, ka mēs latvieši, lai arī neesam daudz, bet to labo cilvēku starp mums latviešiem ir daudz. Ja šo labo cilvēku nebūtu, šī māja nespētu funkcionēt, jo mēs tikai ar šo atbalstu varam palīdzēt grūtībās nonākušām māmiņām un īpaši šiem bērniņiem, kas paliek bez atbalsta.''

Sniegts ne tikai finansiālais atbalsts un gādāta malka, kā stāsta viens no jaunajiem uzņēmējiem Gusts Balodis - strādāts arī vairākās talkās. Un tagad nākamajam gadam jauna apņemšanās:

''Nākošgad mēs arī vedīsim malku, mēs jau esam arī aizrunājuši. Un nākošgad būs arī pagrabs, kuru mēs palīdzēsim realizēt. Mmums ir viens biedrs zemnieks un, cik saprotu, tad jau ir notikusi komunikācija par šī pagraba piepildīšanu. Jā, šī gada solījums ir pagrabs pavisam noteikti, jo mums nav vairs atkāpšanās ceļa, mēs esam arī izstrādājuši tāmi un viens no mūsu biedriem ir arī apņēmies šo pagrabu izbūvēt.''

Puiši bilst, ka pagājušā gada Ziemassvētku solījums un tā pildīšana nebūt nav kā strikts pienākums, bet, kā atzīst Normunds Bucenieks un Miks Balodis, tas ir darbs, kurš pašiem dod gandarījumu:

''Nē, tas nav pienākums, tas vairāk ir kā sirds darbs. Man pašam arī ir ģimenē meitiņa un, piemēram, nevarētu redzēt to, ka mātei vienai pašai jāpaliek…nu, ja šeit siltas mājas, tad prieks, ka varam kaut kādā veidā atbalstīt. - Es domāju, ka ''Ģimenes šūpulim'' ir svarīga tā sajūta, ka blakus ir kaut kādi padsmit jauni enerģiski puiši, jo mēs jau daudz ko varam izdarīt arī paši ar savām rokām, es domāju, ka tā sajūta ir ļoti laba.''

Patvēruma māja jaunajām māmiņām, kuras nokļuvušas krīzes situācijās, Kauguru pagastā darbojas no 15.augusta. Vēl nav nācies uzņemt daudz bez atbalsta palikušo sieviešu, taču viegls šis darbs nav, jo jaunās māmiņas, kuras lielākoties nāk no sociāli nelabvēlīgas vides, kā stāsta Anda Zariņa, nav gatavas pašas veidot savu dzīvi, kurā nu ir ienācis arī mazulis:

''Tas ir viens no mūsu mērķiem - iemācīt, ka visu mūžu nebūs zivs uz paplātes, ka ir jāmāk paņemt makšķeri un makšķerēt šīs zivis. Tas progress meitenēm ir atšķirīgs, dažas vēlas, dažas iemācās līdz zināmam momentam, cik viņas spēj iemācīties, ir meitenes, kas negrib to, viņas ir pieradušas – sociālais dienests palīdzēs, visu nokārtos, pabalstu iedos, malku atvedīs, parādu nomaksās, nevēlas vispār iedziļināties kaut kādās vērtībās, kas būtu jāsasniedz pašam.''

Bet uzņēmēju kluba „Vidzemei” puiši uzskata, ka varbūt viņu solis būs piemērs jaunajām māmiņām un varbūt rosinās arī citus uzņēmējus šajā Ziemassvētku laikā būt atvērtiem labdarībai:

''Mūsu valsts ir jauna, šī ziedošanas kultūra ir vēl tādos bērna autiņos, tāpēc ir svarīgi rādīt piemēru, rādīt vispār piemēru, ka uzņēmēji ziedo, varbūt arī tādi uzņēmēji, kuriem nav miljons līdzekļu, bet vienmēr var atrast kaut ko, ar ko padalīties.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti