Panorāma

Panorāma

Panorāma

Daudziem mugursomas pārāk smagas

Skolēnu uzņēmumu «Cits bazārs»

Jaunie uzņēmēji pulcējas «Citā bazārā»

Skolēniem, kuri darbojas mācību uzņēmumos, gada notikums nešaubīgi ir diena, kad viņi visi satiekas vienuviet, lai tirgotos, konkurētu un redzētu, kādus produktus vai preces ražo viņu konkurenti. Savukārt lielveikala apmeklētāji, ieraugot skolēnu izgudrojumus, vēra vaļā makus, lai tiktu pie jaunām precēm un inovatīvām idejām.

Gandrīz 1000 jaunie uzņēmēji no 100 skolām pulcējas “Citā bazārā”, kas ir līdz šim lielākais tirgus. Produktu klāsts – milzīgs, sākot no ozolzīļu kafijas līdz pašu radītai ģitārai.

"Šis ir mūsu pirmais prototipu modelis, kuru es šodien pirmo reizi piespraudu pie tumbas, un dzirdēju, kā viņa skan. Godīgi sakot, prieka asara nolija, kad es dzirdēju, ka tonis tai ir tik patīkams," atklāj jaunais uzņēmējs Madars Jansons no Valmieras tehnikuma.

Tikmēr jaunā uzņēmēja Sintija Gutāne no Valmieras tehnikuma stāsta, ka viņas ideja rašot ozolzīļu kafiju radās, jo draugu tētis nedrīkst uzturā lietot kofeīnu.

Savukārt uzņēmēja Elizabete Brūniņa no Gulbenes novada valsts ģimnāzijas piedāvā trauku mazgāšanas līdzekļus, kas tapuši uzņēmējai cenšoties ikdienā samazināt atkritumu daudzumu.

"Viņi gan ģenerē idejas, gan veido komandas, gan ražo. Un šī ir tā vieta, kur pārdod. Paralēli pārdošanai viņi tiek arī vērtēti gan inovācijās, gan sociālajā atbildībā. Žūrijā ir vairāk nekā 40 biznesa vides pārstāvju," norāda “Junior Achievement Latvia” valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns. 

Daudzi lielveikala apmeklētāji šodien, tieši pateicoties nākotnes ekonomisiem, tika pie oriģinālām Ziemassvētku dāvanām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti