Dienas ziņas

Latgalē trūkst zirgu veterinārārstu

Dienas ziņas

Pasaulē arvien jauni Covid-19 antirekordi

Pulcēšanās ierobežojumi rada neskaidrību bēru organizēšanā

Jaunie pulcēšanās ierobežojumi rada neskaidrību bēru organizēšanā

Turpinot ierobežot Covid-19 izplatību Latvijā, no piektdienas, 30. oktobra, ieviesti stingrāki pulcēšanās ierobežojumi gan privātos, gan publiskos pasākumos. Šīs izmaiņas skar arī bēru ceremonijas organizēšanu, nosakot, ka uz personas apglabāšanu drīkst ierasties vien 10 cilvēki. Tas izraisījis neskaidrības apbedīšanas pakalpojumu sniedzēju vidū, kuri nesaprot, vai noteiktajā skaitā ietilpst arī zārka nesēji un izvadītājs.

Veselības ministrijā (VM) uzsvēra, ka šobrīd galvenais mērķis ir stabilizēt situāciju, novēršot straujo Covid-19 izplatību. Ministrijā skaidroja arī, ka lielā mērā šī vīrusa izplatība notiek mājsaimniecībās, līdz ar to nepieciešams ierobežot privāto pasākumu norisi, lai novērstu Covid-19 izplatību no mājsaimniecības uz mājsaimniecību. Jaunās izmaiņas paredz, ka privātos pasākumos gan iekštelpās, gan arī ārā drīkst pulcēties ne vairāk kā 10 personas.

"Principā tas attiecas arī uz bērēm un arī citādāka veida pasākumiem (..)," atzina VM pārstāvis Oskars Šneiders.

Apbedīšanas pakalpojuma sniedzējiem apjukumu radīja tas, kas ietilpst atļauto 10 personu lokā.

Liepājas Kapsētu pārvaldes direktors Ivo Pavlušenko akcentēja, ka jau kopš pandēmijas sākuma pavasarī, kad bērēs lielāka cilvēku pulcēšanās bija atļauta tikai ārā, uz personas apbedīšanu ieradās mazāks skaits cilvēku. Tāpat, lai mazinātu inficēšanās risku ar koronavīrusu, kapličās pārvalde ir izvietojusi gan roku dezinfekcijas līdzekļus, gan informatīvus stendus, kas atgādina par distances ievērošanu.

"Tas ir katru bēru ceremonijas organizētāju atbildībā, jo nevaram pateikt, cik atnāks uz šo ceremoniju, nāk parasti tuvinieki un attāli draugi, paziņas. Prom, protams, nevienu nedzīs, bet šeit ir ārtelpa un var šo 2 metru distanci ievērot viens no otra," sacīja Pavlušenko.

VM precizēja, ka atļauto 10 cilvēku skaitā ietilpst tikai piederīgie, bet pakalpojuma sniedzēji, piemēram, kaprači un izvadītājs ir ārpus noteiktā ierobežojuma.

Tāpat, lai gan bēru ceremonija kapličā norit ne ilgāk par 15 minūtēm, ministrija nosaka, ka tur obligāti jālieto sejas maskas. Šajā laikā dažādus aizsarglīdzekļus nākas izmantot arī apbedīšanas biroja darbiniekiem, kuru uzdevums ir parūpēties par mirušā pienācīgu apglabāšanu.

"Citi var strādāt attālināti, mums neiznāk. Piesardzības soļi, maskas, dezinfekcijas līdzekļi rokām. Klientus sēdinām tālāk no sevis, viņi ierodas ar maskām," stāstīja SIA "Liepājas apbedīšanas birojs" valdes loceklis Uldis Baranovs.

Latvijas Apbedītāju asociācijas vadītājs Edmunds Štreihfelds sacīja, ka zārka nesēji strādā bez maskām.

"Izskatītos tomēr spocīgi, ka viņi tur ir maskās, jo viņi neuzturas iekštelpās – kapličā ieiet tikai, lai paņemtu zārku.

Atturas ar lāpstu pasniegt smiltis trim saujām. Aicina tuviniekus paņemt no zemes tās smiltis. Tas rituāls nozīmē to, ka pavadītājs vēl trīs reizes paklanās aizgājējam, paņemot smilšu saujiņu," teica asociācijas vadītājs.

KONTEKSTS:

Valdība šonedēļ nolēma, ka no piektdienas, 30. oktobra, ieviesīs stingrākus pulcēšanās ierobežojumus gan privātos, gan publiskos pasākumos – privātajos pasākumos gan ārtelpās, gan iekštelpās varēs pulcēties ne vairāk par 10 cilvēkiem, bet publiskajos pasākumos – gan ārā, gan telpās ne vairāk par 300. Šobrīd galvenais mērķis ir stabilizēt situāciju, novēršot strauju Covid-19 izplatību, iepriekš norādīja VM.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti