Dienas ziņas

LB prezidenta amatam virza M. Kazāku

Dienas ziņas

Meklē risinājumus skolas ēkas atdzimšanai

Jaunie meža tehniķi ievāc balvu ražu

Jaunie meža tehniķi sacensībās Baltkrievijā ievāc «balvu ražu»

"Tā ir mana sapņu komanda 2019." Tā  par Ogres tehnikuma kokgāzēju sacensību komandu saka viņu treneris. Kausi un medaļas iegūtas teju visās sacensībās. Starptautiskās mežu nozares profesionālo prasmju sacensības Baltkrievijā, kur ogrēnieši ieguvuši desmit no iespējamajām deviņpadsmit medaļām, esot apliecinājums paveiktajam trīs gadu garumā.

Motorzāģu rūkoņa Ogres tehnikuma pagalmā dzirdama teju ikreiz, kad sacensību komandas dalībniekiem ir kāds brīvs brīdis. Vismaz reizi mēnesī visas dienas garumā notiek arī  treniņnometne, kurā  tiek pieslīpēts katrs sīkums visās piecās pamatdisciplīnās. "Domājam jaunus veidus, kā iegūt tās pāris sekundes, kā noslīpēt savas prasmes, lai būtu līmenis. Nekādas liekas kustības netiek veiktas, viss ir izdarīts labi," teica Ogres tehnikuma Mežsaimniecības programmas 4. kursa audzēknis Jānis Kristers Ločs.

Sacensību komandas treneris Armands Lapiņš norāda, ka liels uzsvars tiek likts ne tikai uz spēju izpildīt uzdevumu un iegūt maksimālo punku skaitu, bet arī izdarīt droši. "Mēs skatāmies, vai ir ķivere, vai ir līdzi aptieciņa, vai austiņas aiztaisa un sietu aizver. Tad mēs skatāmies, kā pārvietojas vai rotē ķēde, vai bremze aktivizēta, - un tur vācas soda punkti. Šeit ir labi izpildīts darbs, bet soda punkti to visu var noēst," teica sacensību komandas treneris Armands Lapiņš.

Šā gada ceturtkursniekus treneris sauc par ''sapņu komandu 2019". Topošie meža tehniķi sacensību komandā nonākuši dažādi. Vieni ir pieteikušies paši, citus pamanījis treneris, bet kopā ir paveikts daudz. Īpaši pēdējās starptautiskajās sacensībās Baltkrievijā, kur ogrēnieši ieguvuši desmit no iespējamajām deviņpadsmit medaļām.

"Patīkama sajūta, ka Latvija dabūja tik daudz balvu, jo trenējāmies mēs trīs gadus un beidzot pierādījām, ka arī varam. Parasti stiprāki ir igauņi, lietuvieši, bet tagad mēs sākām dzīt pa pēdām un viņi saprot, ka latvieši arī var," stāstīja Ogres tehnikuma Mežsaimniecības programmas 4. kursa audzēkne Tīna Marianna Ķikule.

Sacensības Rāmavā pavasarī sapņu komandai gan būs pēdējās. Ogres tehnikumu turpmāk pārstāvēs labākie no nākamajiem kursiem, bet universitātē, kur izglītību iecerējuši turpināt sapņu komandas dalībnieki, sacensību komandas neesot. "Mēs noteikti turpināsim zāģēt. 4. kurss un mani kursa biedri nolēmuši, ka mēs paliksim trenera Lapiņa vadībā arī tad, kad mēs pabeigsim tehnikumu," teica Tīna Marianna Ķikule.

Atrast iespēju piedalīties sacensībās nebūšot grūti, bet nodrošināt komandu ar zāģiem gan, jo valsts zāģus piešķir tikai tehnikuma audzēkņiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti