Jaunie kanāli bezmaksas TV apraidē izpelnās gan uzslavu, gan kritiku

Reģionālās ziņas, intervijas par piena cenām, latviešu kino klasika, izdzīvošanas skola un citi raidījumi kopš 1. janvāra pieejami līdzās zināmajām Latvijas Televīzijas piedāvātajām programmām. Kopš bezmaksas apraidē parādījušās trīs jaunas televīzijas, aizgājušas gan TV3 un LNT. Tās skatāmas tikai maksas televīzijas skatītājiem. Tikmēr skatītāji gan slavē, gan kritizē jaunos kanālus. Televīzijas un tās pārraugošā padome uzsver: vēl jādod laiks attīstīt piedāvājumu.

Kuras televīzijas būs skatāmas bezmaksas apraidē no šī gada, tapa zināms tikai decembra beigās. trīs programmām - OTV, "Re:TV" un "Rīga TV24" bija īss laiks, lai spētu sagatavoties pārmaiņām. Vēl tikai janvāra sākumā Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome parakstīja līgumu ar OTV par tālāko sabiedriskā pasūtījuma nodrošināšanu jauniešu un bērnu auditorijai.

Ogres televīzijas (OTV) vadītāja Dace Tribocka Latvijas Radio atzina, ka „ļoti saspringtos apstākļos sākām raidīt programmu, kuru izveidojām 10 dienās, no kurām bija divas darba dienas". „Bet normāli būtu, ja būtu gads laika. Programma šobrīd ir svētkiem, jo bija brīvdienas. Reālā programma jāizstrādā mēneša laikā. Pie tā strādājam, un ir cilvēki, kas to novērtē pozitīvi," pauda Tribocka.

OTV līdz ar citām televīzijām jau izpelnījusies gan uzslavas, gan kritiku par savu darbu. Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes loceklis Ivars Zviedris stāsta, ka televīzijām vēl jādod laiks, lai attīstītos tehniski un saturiski.

„Vēlākais janvāra beigās tehniskā kvalitāte atbildīs apraides prasībām. Bet vēl vairāk kā tehniskais nodrošinājums, saturs ir kanālu ziņā. Ceru, ka to kvalitāti nodrošinās. Ir lēcieni uz augšu un uz leju. Vieni slavē, otri saka, kas tie par mēsliem... Es ceru un turu īkšķi par visiem un domāju, ka būs labi," sacīja Zviedris.

Tikmēr jau izskanēja bažas par televīziju neatkarību no pašvaldībām un no politiskajām partijām. Padome norāda, ka saistībā ar īpašniekiem, televīzijas darbojas likuma ietvaros. Ogres televīzija, lai risinātu šo jautājumu, uzrunājusi juristu Ilmāru Krūmu, lai tas apsver iespēju atpirkt no Ogres pašvaldības 14. daļu uzņēmuma, tā samazinot bažas par domes aģitāciju. Tomēr Krūmam ir arī saites ar Nacionālo apvienību. Krūms noliedz, ka plāno iejaukties redakcionālajā neatkarībā.

„Bija iepriekšējā pozitīvā pieredze ar radio SWH un „Labvakar". Atgriezos līdzīgā sfērā, cerot, ka investīcijas būs tikpat veiksmīgās kā iepriekš. Televīzijai ir jāpelna, un redakcija pieņems likumīgu reklāmu, lai nopelnītu naudu. Jebkura politiska nokrāsa būs uzņēmējdarbību ierobežojošs faktors," solīja Krūms.

Ogres televīzija neslēpj, ka par atvēlētajiem 200 tūkstošiem latu iespējams apmaksāt tikai apraidi, un norāda, ka ar šo naudu nepietiek tehnikai un saturam.

Savukārt Vidzemes televīzijas vadītājs Ingemārs Vekteris uzskata, ka tas ir sākums tālākai attīstībai. „Sadarbojoties 12 televīzijām, varam programmu pilnveidot un attīstīt. "Re:TV" pastāv jau pusotru gadu. Sabiedriskais pasūtījums dod iespēju pārplānots finansējuma plūsmu, un rezultātā varam samaksāt arī par apraidi," atklāja Vekteris.

Vēl pēc trīs dienām padome tiksies ar jaunveidotajām programmām un sola turēt roku uz pulsa par to tālāko attīstību. Tāpat arī kabeļoperatoriem visi trīs kanāli jāiekļauj savos piedāvājumos. Vēl pirmdien ir maksas pakalpojumi, kuros kādu no kanāliem nerāda.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti