Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Piejūras internātpamatskolu aizstās ar bērnudārzu

IZM īpašumos Jaungulbenē saimnieko, kā grib un prot

Jaungulbenē daļa slēgtās skolas īpašumu atstāti laika zoba varā

Pirms pusotra gada Gulbenes novadā slēdza Jaungulbenes profesionālo vidusskolu. Tai savulaik uzbūvētas ne tikai mācību ēkas, bet arī daudzdzīvokļu nami skolotājiem, ierīkoti mazdārziņi un pat kūtis.

Pašvaldība līdz šim pārņēmusi bijušās skolas ēku un sporta būves. Pārējais komplekss pieder Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM), kas visas bijušās skolas teritorijas vairākkārt piedāvājusi pārņemt Gulbenes novadam. Ēkas ir sliktā stāvoklī, un pagaidām bez jebkādiem līgumiem teritorijā saimnieko vietējie iedzīvotāji.

Jau pirms pusotra gada, pārņemot skolu un sporta ēkas, ievērots, ka tajās pazuduši apkures katli un tās nav labā stāvoklī.

Jau tad Gulbenes novadā saprata, ka nekas cits no visa ēku kompleksa pašvaldības darbam piemērojams nav.

Savulaik skolas skolotājiem celtās daudzdzīvokļu mājas privatizētas, bet šķūnīši, kūtis, garāžas un mazdārziņi šobrīd pieder IZM.

Vienu no dzīvokļiem privatizētajā namā īrē Ņina un lieto arī šķūni, kas agrāk pienācies dzīvokļa iemītniekiem. Kundze teic, ka šos šķūņus daudzi izmanto vēl joprojām, lai arī īpašumtiesības nav sakārtotas, īri par to neviens neprasa un arī elektrības tajos nav.

"Mums visiem ir ar malku apkurināmi boileri dzīvokļos, tie [šķūņi] vajadzīgi mums. Nu neteikšu, ka pilnīgi viss, bet šķūnis vajadzīgs ir obligāti, tas ir fakts. Kur tad mēs to malciņu liksim?" noteica Ņina.

Viņa gan ievērojusi, ka kūtīs un šķūņos saimnieko arī tie, kuru dzīvokļiem pat agrāk nekas no šeit esošā iedalīts nav bijis. Tāpēc kundze atzīst, ka neiebilstu pat par daļēju šo ēku nojaukšanu, jo kārtīgi tās neapsaimnieko neviens.

Tupat netālu arī garāžas un mazdārziņi, par kuru izmantošanu, atšķirībā no pašvaldībai piederošajiem, neviens īres maksu nemaksā un vienkārši lieto.

Nedaudz tālāk ir arī lauks, kuru nomāja un labības audzēšanai izmantoja kāds uzņēmums līdz pat skolas likvidācijai.

Neko no šī pašvaldība sakārtot šobrīd nespēj, jo arī, ja piekristu īpašumus pārņemt no IZM sev bez atlīdzības lietošanā, tad apgrūtinošs ir nosacījums, ka šeit varētu veikt vien ar pašvaldības funkcijām saistītus darbus, piemēram, gādāt par iedzīvotāju labklājību.

"Ja likums mums nosaka, kas mums ir pašvaldību funkciju veikšanai nepieciešams, tad šinī kompleksā mēs absolūti neredzam šādu pielietojumu. Viens ir pielietojums, bet otrs – pārņemt ēkas šādos stāvokļos. Tas vispār nav iespējams," teica Jaungulbenes pagasta pārvaldes vadītājs Aleksandrs Vasiļjevs.

Lai arī IZM aicinājumu pārņemt īpašumu izteikusi vairākkārt, pašvaldības lēmums šobrīd nav grozāms. Vienīgā iecere, ko bijušās profesionālas vidusskolas ēku kompleksā pašvaldībai izdosies īstenot, ir ierīkot sociālās aprūpes institūciju bijušās skolas mācību ēkā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt