Jaundzimušo mirstība - viena no augstākajām Eiropā; sliktākie rādītāji Latgalē

Jaundzimušo mirstība pirmajā dzīves gadā Latvijā ir viena no augstākajām Eiropā; sliktākie rādītāji ir Latgalē, informēja Centrālajā statistikas pārvaldē (CSP).

Pārvalde norāda, ka jaundzimušo mirstība pirmajā dzīves gadā ir viens no svarīgākajiem demogrāfisko situāciju raksturojošajiem rādītājiem.

2011.gadā augstāka zīdaiņu mirstība bija tikai Rumānijā – 9,4 mirušie uz 1000 dzīvi dzimušajiem un Bulgārijā – 8,5. Latvijā šis rādītājs bija 6,6.

Arī 2012. gadā Latvijā nomira 125 bērni, nesasnieguši gada vecumu, jeb 6,3 uz 1000 dzīvi dzimušajiem. Visaugstākais šis rādītājs bija Latgales reģionā – 10 miruši zīdaiņi uz 1000 dzīvi dzimušajiem.

Vairāk nekā pusei no pērn Latvijā mirušajiem bērniem jeb 69 nāves cēlonis bija noteikti perinatālā perioda stāvokļi, piemēram, ar grūtniecības ilgumu un augļa attīstību saistītas patoloģijas, intrauterīna hipoksija un asfiksija dzemdībās, jaundzimušā bakteriāla sepsi, dzemdību traumām, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati.

28 mirušajiem bērniem savukārt konstatēja iedzimtas kroplības, deformācijas un hromosomu anomālijas, savukārt astoņiem – iedzimtas sirdskaites, bet septiņiem – Dauna sindroms un citas hromosomu anomālijas. Pieci bērni nomira ar infekcijas slimībām. Pārējiem bērniem bija vēl citi nāves cēloņi.

Pēdējos gados jaundzimušo mirstībai Latvijā nav tendence kristies, 2011.gadā nomira 124 bērni, nesasniedzot gada vecumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti