Jaunbērzes traģēdijā cietušie joprojām slimnīcā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Visi hospitalizētie cilvēki, kas Jaunbērzē saindējās ar indīgu gāzi, joprojām atrodas slimnīcā.

Trīs cilvēki pēc negadījuma nogādāti slimnīcā - divi no tiem ir mazgadīgi bērni. Cietušais vīrietis atrodas Dobeles slimnīcā.

Slimnīcas pārstāvis Latvijas Radio pastāstīja, ka vīrieša stāvoklis ir ļoti smags. Vīrietis nav pie samaņas, kā arī pats neelpo - to nodrošina mākslīgās elpināšanas iekārta.

Abi cietušie bērni, kuru māte gāja bojā negadījumā, atrodas Rīgas Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā.

„Sākumā tika ievietoti Dobeles slimnīcā un pēc kāda laikā, piektdienas vakarā, viņi tika pārvesti uz Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu. Bērnu stāvoklis arvien raksturojams kā stabils ar nelielu uzlabošanos dinamikā. Bērni turpina saņemt ārstēšanos,” stāsta Bērnu slimnīcas pārstāve Daiga Rauba. „Šobrīd tādas konkrētas prognozes, kad viņi tieši varētu tikt izrakstīti no slimnīcas, mums pagaidām nav. Konkrēti to bērnu stāvokli, sargājot viņu tiesības, mēs vairāk, sīkāk nekomentējam,” saka Rauba.

Valsts policija pēc notikušā ierosinājusi kriminālprocesu par darba drošības noteikumu pārkāpšanu, un fermas saimnieks atzīts par aizdomās turamo.

Tikmēr Dobeles novada dome lēmusi par atbalstu cietušajiem. “Mēs esam apņēmušies segt visus bēru izdevumus, protams, piešķirt ārkārtas pabalstu ģimenei, kas ir noteikta summa. Visi bērni ir ģimenē, pie tēva . Speciālistu un dienestu viedoklis ir, ka [bērni] varēs [dzīvot pie tēva], viņi ir arī pārrunas veikuši. Ir atbraukusi no Dānijas bojāgājušās māsa, viņa arī piedalās,” stāsta Dobeles novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns.

Kā atzina Dobeles pašvaldības atklāja, arī citiem bojāgājušajiem bijuši bērni. Divi fermas darbinieki, kas traģēdijā zaudēja dzīvību, bijuši no Auces novada, un arī šī pašvaldība lems par atbalstu bojāgājušo ģimenēm.

Kā ziņots, piektdien, 22.jūlijā Jaunbērzes pagasta zemnieku saimniecībā remontdarbu laikā no tvertnes noplūduši indīgi izgarojumi, kā rezultātā gājuši bojā četri cilvēki, bet vēl trīs cietušie nogādāti slimnīcā.

Negadījums noticis kūtsmēslu-šķidrmēslu pārsūknēšanas vada avārijas dēļ. Kā pastāstīja Valsts vides dienesta Jelgavas reģionālās vides pārvaldes direktora vietniece Jolanta Ližus, avārijas rezultātā noplūduši kūtsmēsli, kas nelielā apjomā izplūduši arī piegulošajā teritorijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti