Jaunās valdības veidotāji demonstrē atšķirīgus uzskatus par neuzticības izteikšanu Ašeradenam

Ekonomikas ministrs Arvils Ašerdens (“Jaunā Vienotība”) kļuvis par pirmo aizejošās valdības ministru, kam izdevies izturēt neuzticības balsojumu Saeimā. Tā kā Saeima atbalstīja pieprasījumus Māra Kučinska valdības finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai un veselības ministrei Andai Čakšai no Zaļo un Zemnieku savienības, nav izslēgts, ka parlamenta darba kārtībā vēl pirms jaunās valdības apstiprināšanas var nonākt jautājums par neuzticības izteikšanu vēl kādam ministram.

Jaunās valdības veidotāji demonstrē atšķirīgus uzskatus par neuzticības izteikšanu AšeradenamMadara Fridrihsone

  „Man sākt palikt šaubas, vai tiešām 22.janvārī varēšu atstāt Brīvības bulvāri,” tā tūlīt pēc Saeimas balsojuma, ar kuru tika noraidīts priekšlikums par neuzticības izteikšanu ekonomikas ministram Arvilam Ašeradenam, Latvijas Radio sacīja aizejošās valdības vadītājs Māris Kučinskis.

  Zaļo un zemnieku savienības politiķi, kurus jaunās valdības veidotāji nolēmuši atstāt opozīcijā, balsojumā par Ašeradena demisiju saskata šķelšanās pazīmes Krišjāņa Kariņa valdības veidotāju vidū. Neuzticības izteikšanu Ašeradenam, kuram tiek pārmesta nespēja tikt galā ar obligātā iepirkuma komponentes sistēmu, atbalstīja neuzticības balsojumu ierosinājušās „Saskaņas” un “KPV LV” deputāti, kā arī Nacionālās apvienības deputāte Inguna Rībena.

  Tikmēr Kariņa valdības veidotāji no „Jaunās Vienotības”, Jaunās konservatīvās partijas, Nacionālās apvienības un „Attīstībai”/Par!” kopā ar Zaļo un zemnieku savienību nobalsoja pret neuzticības izteikšanu jau atkāpušās valdības ministram.

  “KPV LV” Saeimas frakcijas priekšsēdis Atis Zakatistovs gan domā, ka atšķirīgā nostāja jautājumā par Ašeradena demisiju netraucēs “KPV LV” turpināt sarunas par līdzdalību Kariņa valdībā. „Tas ir jautājums, ar kuru tika pielikts punkts afērai ar nosaukumu OIK. Tas, kas notiks uz priekšu, ir sadarbības veidošanas jautājumi. Šīs abas lietas, manuprāt, nav jāsaista kopā. Un to mēs arī teiksim saviem partneriem,” sacīja Zakatistovs.

  Jaunās konservatīvās partijas priekšsēdētājs Jānis Bordāns uzsver – notikušais neuzticības balsojums nav uztverams nopietni: „Šeit ir dažāda izpratne par to, kādā veidā pozicionēties. Ja jautājums ir par mani personiski, es neizprotu tādus izrādīšanās elementus. Es nesaku, ka tas ir nepareizi. Citi ir uz to ievēlēti. Mums šobrīd ir svarīgi izveidot valdību.

  Ja mēs atsaucam ministru valdībā, kura jau ir atkāpusies, tā, manuprāt, ir tāda izrādīšanās.”

  Viņaprāt, šodienas balsojumam nevajadzētu vairot neuzticību potenciālo koalīcijas partneru starpā: „Mēs vēl neesam parakstījuši koalīcijas līgumu, par kuru mēs runāsim rīt. Tad būs savādāk. Dienu pirms līguma noslēgšanas vēl ir iespēja kādam pademonstrēt.”

  Saeimas vairākums atbalstīja deputātu pieprasījumus divām Kučinska valdības ministrēm – finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai un veselības ministrei Andai Čakšai. Teorētiski šādu pieprasījumu atbalstīšana ir solis ceļā uz neuzticības izteikšanu ministram.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti