Panorāma

Vācijas ārlietu ministrs Zigmārs Gabriels vizītē Rīgā

Panorāma

Eksperimenta laikā «pārceļas» uz pensijas vecumu

J.Strīķe piesaka sevi politikā

Jaunās konservatīvās partijas Rīgas mēra amata kandidāti – Strīķe, Jurašs un Bordāns

Kādreizējā tieslietu ministra Jāņa Bordāna vadītajai Jaunajai konservatīvajai partijai (JKP) pašvaldību vēlēšanās būs vairāki Rīgas mēra kandidāti - Bordāns, kā arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) bijušie darbinieki Juris Jurašs un Juta Strīķe.

JKP vadītājs Bordāns trešdien, 1.martā, preses konferencē norādīja, ka JKP būs trīs Rīgas mēra amata kandidāti, taču šim amatam virzīs to, par kuru nobalsos visvairāk rīdzinieku.

"Pirmā sarakstā būs Juta Strīķe, kā jau tas dāmai pienākas. Tas ir cilvēks, par kuru esam absolūti droši un kas pārstāvēs partiju debatēs, tāpat kā citi,” piebilda Bordāns.

JKP vēlēšanās Rīgas pašvaldībā būs kopumā pieci līderi – līdz ar Strīķi, Bordānu un Jurašu saraksta augšgalā būs arī uzņēmējs Sandis Riekstiņš un ekonomists Krišjānis Feldmans, norādīja Bordāns.

Strīķe preses konferencē atzina, ka līdz lēmumam kandidēt Rīgas domes vēlēšanās nonākusi pēc ilgām pārdomām. Bijusī KNAB darbiniece vēlas cīnieties pret koruptīvo vidi pilsētā un aicināja šajā cīņā iesaistīties arī citus:

"Nāciet un padariet politiku godīgu un tīru. Aicinu iznākt no savas komforta zonas. Ja jūs to nedarīsiet tagad, tad zagļi un diletanti parūpēsies par to, lai šīs komforta zonas vairs nebūtu."

Kā savu galveno mērķi Strīķe min korupcijas apkarošanu Rīgas domē: "Strādājot KNAB, es redzēju, ka problēmas ar korupciju tieši Rīgas domē ir vislielākās, ka vēlme apkarot korupciju Rīgas domē ir nekāda. Bez tam, pieķerot kādas personālijas, Rīgas domē viņas tiek nomainītas uz tikpat korumpētām. Līdz ar to es sapratu, ka tam korupcijas pūķim nevar uzlikt roku dzelžus, bet jānocērt galva, un to var izdarīt tikai piedaloties vēlēšanās."

Juta Strīķe par Jauno konservatīvo partiju
00:00 / 00:27
Lejuplādēt

Jurašs norādīja, ka, viņaprāt, Rīgas pilsētai vismaz astoņus gadus nav bijis kārtīga saimnieka. "Saimniekošana ir prātam neaptverama," uzskata Jurašs, norādot, ka JKP ir "zināšanas un gribēšana" mainīt pilsētā pastāvošo sistēmu. 

Riekstiņš norādīja, ka viņam kā uzņēmējam, lai izdzīvotu un varētu konkurēt, nemitīgi ir jāseko līdzi izmaksām. Taču pēc Rīgas pašvaldības uzņēmuma "Rīgas satiksmes" (RS) darba izvērtēšanas viņš nonācis pie secinājuma, ka RS ir "neskaidri iztērēti, izsaimniekoti" apmēram 24 miljoni eiro. 

Pēc Riekstiņa teiktā, Rīgas pašvaldībai pieder daļas kopumā 15 uzņēmumos un 13 no tiem Rīgai pieder pilnībā. Šo uzņēmumu kopējais apgrozījums ir 337,5 miljoni eiro. "Pilsētai ir nauda, bet tā ir sliktu saimnieku rokās," uzskata Riekstiņš.

JKP galvenie uzdevumi Rīgā:

  • Koruptīvās sistēmas likvidācija Rīgas pašvaldībā un tās uzņēmumos;
  • Budžeta izšķērdēšanas un nesaimnieciskas rīcības izskaušana;
  • Pilnīgas atklātības ieviešana pilsētas pārvaldē;
  • Bezmaksas  sabiedriskā transporta ieviešana un tā infrastruktūras pielāgošana rīdzinieku vajadzībām;
  • Pilsētniekiem un pilsētas viesiem ērtas vides izveide;
  • Uzņēmējiem un investoriem pievilcīgas vides radīšana;
  • Uz iedzīvotāju vērstas pilsētas pārvaldes izveide;
  • Nekustamo īpašumu jomas, namu apsaimniekošanas un būvvaldes darba sakārtošana;
  • Iedzīvotāju pašpārvaldes ieviešana pilsētā.

Avots: JKP

Bordāns solīja, ka JKP, nonākot Rīgas pilsētas vadībā, veiks "pilnīgu" Rīgas saimnieciskās un administratīvās sistēmas auditu”, darbā tiks iesaistīti profesionāļi.  

Tāpat JKP sola bezmaksas sabiedrisko transportu Rīgā. Tas tikšot nodrošināts, nepalielinot dotāciju RS, bet gan sakārtojot Rīgas pašvaldības struktūrvienības.

JKP ir noteikusi kopumā deviņus uzdevumus, kas Rīgā paveicami un kas sadalīti trijos lielos blokos: nodrošināt pilnīgu caurspīdīgumu Rīgas pārvaldē, likvidējot "koruptīvās shēmas"; uzlabot vidi pilsētā gan iedzīvotājiem, gan uzņēmējiem; uzlabot Rīgas īpašumu apsaimniekošanu, teica partijas līderis.

Pēc Bordāna teiktā, JKP no pārējām partijām atšķiras ar diviem faktoriem. Pirmkārt, tajā nav iekļuvuši "vecie vēži” un vecās nomenklatūras pārstāvji. Otrkārt, JKP nav naudas, kas "liktu JKP būt atkarīgiem no kādiem vai mestu aizdomu ēnu”. Partija pilnībā darbojas uz biedru iemaksām.

JKP pašlaik esot vairāk nekā 500 biedru un 150 biedru kandidāti.

JKP šovasar gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās startēs ne tikai Rīgā, bet arī Talsos, Saldū, Jūrmalā, Ķekavā un Liepājā, liecina partijas paziņojums medijiem.

Pirms iepriekšējām Saeimas vēlēšanām dibinātā Bordāna partija par sevi atgādināja pirms dažām nedēļām ar paziņojumu, ka tai pievienojies un Rīgas vēlēšanās startēs bijušais KNAB Operatīvo izstrāžu nodaļas vadītājs Juris Jurašs.

LTV raidījums "De facto" iepriekš vēstīja, ka Saeimas vēlēšanās partijas rezultāti bija pieticīgi, un arī tagad tās reitingi svārstās ap pusprocentu, taču Bordāns ir visai pārliecināts par partijas ietekmi jaunajā domē: "Mums šobrīd ir prognozes, ka mēs spēsim iegūt tik daudz procentu, lai spētu vadīt sarunas vismaz par koalīciju Rīgas domē un pretendēt uz mēra krēslu."

Šīs pārliecības pamatā varētu būt tas, ka JKP plānoja piesaistīt savām rindām Juraša kādreizējo kolēģi Strīķi. Viņa pati "De facto" iepriekš apstiprināja, ka viņu ir uzrunājušas vairākas partijas. Strīķe atzina, ka, ja viņa patiešām iesaistīsies politikā, tad pievienošanās JKP būtu visticamākais scenārijs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt