Jaunās konservatīvās partijas pozīcija 20 jautājumos

Jaunās konservatīvās partijas (JKP) atbildes uz 20 LTV jautājumiem.

1. Vai un kādā veidā plānojat mazināt valsts pārvaldi?

Pārskatot daudzo valsts un pašvaldību iestāžu, aģentūru un kapitālsabiedrību funkciju nepieciešamību un darba efektivitāti, darbā atstājot tikai nepieciešamos un pašus labākos valsts pārvaldes sektorā strādājošos.

Tādējādi, pēc mūsu aprēķiniem, efektīvai valsts funkcionēšanai ir nepieciešami 70% no esošajiem nodarbinātajiem.

Šie pasākumi ietvers arī ministriju apvienošanu un atsevišķu iestāžu un aģentūru, kā, piemēram, Privatizācijas aģentūras, likvidāciju.

Sīkāka informācija prezentācijā.

2. Vai un kādā veidā plānojat mazināt pašvaldību administrācijas?

Pašvaldību administrācijas tiks mazinātas, valstij pārņemot vairākas izglītības un veselības funkcijas un skolu, slimnīcu pārvaldību. Tāpat pašvaldību uzņēmumu pakļaušana Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) kapitālsabiedrību pārvaldes principiem, efektīvākai saimniekošanai.

3. Nosauciet trīs ministrijas, pār kurām noteikti gribētu uzņemties politisko virsvadību?

Tieslietu/Iekšlietu, Satiksmes, Izglītības.

4. Vai un kādā veidā ir jāmaina Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbs?

Pilnveidojot personāla vadību un profesionāļu atlasi.

Veicot minēto kadru atlasi, vienlaikus ar citiem pasākumiem tiks izbeigta pastāvošā nelietderīgā un neefektīvā specdienestu sadrumstalotība pa vairākiem ‘resoriem’, un tiks izveidots viens spēcīgs Nacionālās drošības birojs, apvienojot tajā Satversmes aizsardzības biroju (SAB), KNAB un Drošības policiju, efektīvai korupcijas apkarošanai un rūpēm par valsts drošību.

5. Vai Latvijai ir jāpaliek Eiropas Savienības un NATO sastāvā?

Protams.

6. Ko plānojat mainīt pašreizējā vecuma pensiju sistēmā?

Paaugstināt minimālo pensiju līdz 200 euro, kā arī neapliekamo minimumu pensijām līdz 500 euro, kā to paredz JKP plāns 3×500.

7. Ko plānojat mainīt pašreizējā ģimeņu atbalsta (materiālā) sistēmā?

Paaugstināt ģimenes valsts pabalstu - 50€ par pirmo bērnu, 100€ par otro un 150€ par trešo un katru nākamo bērnu.

8. Vai un kādā veidā jāierobežo ātro kredītu bizness Latvijā?

Jā, tas ir jāierobežo. Aizliedzot strādāt diennakts režīmā, ierobežojot reklāmu.

9. Vai un kādā veidā jāierobežo azartspēļu bizness Latvijā?

JKP ir uzsākusi aktīvu cīņu pret šo sērgu, kas rada atkarību un sagrauj ģimenes. Esam panākuši, ka netiks atvērtas jaunas spēļu zāles Smiltenē, Alūksnē, Madonā, mikrorajonos Rīgā. Vēlamies panākt spēļu zāļu slēgšanu visā Latvijā, aicinot par to parakstīties portālā Manabalss.lv.

10. Nosauciet trīs pasākumus ekonomikā, kas varētu būtiski uzlabot valsts budžeta ieņēmumu daļu?

Galvenais - korupcijas izskaušana valsts pārvaldē un tieslietās. Nelietderīgas valsts budžeta līdzekļu šķērdēšanas izbeigšana.

Ģenerālvienošanās par minimālajām algām būvniecībā, sabiedriskajā ēdināšanā, apsardzes pakalpojumos, servisos, utt. (vismaz 40 miljoni eiro). Straujāka banku kreditēšana un lielākas nodevas finanšu sektoram (vismaz 30 miljoni eiro). Lielo ostu pārņemšana valsts kontrolē un ostu iemaksas valsts budžetā (vismaz 30 miljoni eiro).

11. Vai atbalstāt Kopdzīves likumu, kas dotu tiesisku attiecību pamatu arī homoseksuāliem pāriem?

Atbalstām tradicionālās ģimenes vērtības.

12. Vai uz nākamo termiņu Latvijai ir vajadzīgs cits Valsts prezidents? Kādiem jābūt kritērijiem?

Latvijai ir vajadzīgs cits prezidents. Viņam ir jābūt Latvijā dzīvojošam, ar atbilstošu inteliģences līmeni un ar godīga cilvēka reputāciju.

13. Vai izdevumi aizsardzībai tuvākajos gados jāpalielina līdz 2,5% no IKP?

Pašreiz Latvija ir viena no nedaudzajām NATO valstīm, kas sasniegusi 2% no iekšzemes kopprodukta (IKP) valsts aizsardzībai (ASV, Grieķija, Igaunija, Lielbritānija, Rumānija, Polija). Pēdējos gados izaugsme šeit ir bijusi tik strauja, ka vispirms jāizvērtē, kā nodokļu maksātāju nauda ir izlietota - cik atbilstoši valsts aizsardzības un drošības konceptuālajiem dokumentiem un cik atbilstoši labai praksei saskaņā ar Satversmes 66.panta trešo sadaļu.

Tad var iet tālāk, nostādot Nacionālo bruņoto spēku (NBS) apakšvienību apgādi jaunā līmenī  - saskaņā ar materiāltehnisko apgādes tabulu izpildi. Kamēr šis darbs nav izdarīts, papildu finanšu patēriņš apskatāms tikai stingrā saskaņā ar konkrētu investīciju programmu izpildi. Tikai tad var dot izsvērtu atbildi, cik finanšu līdzekļu ir objektīvi jāpiesaista. Protams, sasniegtais līmenis jānofiksē ar atsevišķu likumdošanas aktu. 

14. Kādas izmaiņas kopumā esat iecerējuši nodokļu un nodokļu iekasēšanas jomā?

1) Minimālā alga, neapliekamais minimums algām un pensijām būs 500 eiro mēnesī jau no 2019.gada (plāns 3x500); algām un pensijām starp 500 un 1000 eiro neapliekamais minimums samazināsies no 500 līdz 0 eiro.

2) Mazināsim birokrātiju, kas saistīta ar nodokļu nomaksu, advancētāki IT risinājumi: pašreiz nodokļu nomaksai Latvijā tērē 3 reizes ilgāku laiku nekā Igaunijā (Pasaules Bankas Doing Business mērījums). 

3) Mikrouzņēmumiem būs iespējams aplikācijā (līdzīgi kā Mobilly) veikt licenču kārtošanu, grāmatvedību, nodokļu nomaksu, utt., jo visas valsts IT sistēmas būs savienotas.

15. Vai jāpaplašina preču un pakalpojumu loks, kam piemērot samazinātu PVN? Kam konkrēti?

Nē.

16. Kurus politiskos spēkus jūs uzlūkojat kā sabiedrotos un kurus nē, strādājot vienā valdībā?

Kā sabiedrotie - "Vienotība", "Attīstībai/Par!".

Neiespējami - "Saskaņa", Krievu savienība.

17. Vai un kādā veidā mazināsiet OIK elektrības rēķinos?

Valsts atbalsta TEC-2 izbeigšana. OIK (obligātā iepirkuma komponente) patērētājiem gada laikā tiks samazināta vismaz par 50%.

18. Vai un kas turpmāk būtu maināms nekustamā īpašuma nodokļa jomā (NĪN)?

Saprātīga izmēra primārais mājoklis Latvijas pilsoņiem – bez NĪN.

19. Vai atbalstāt plānoto pārēju mazākumtautību skolās uz mācībām tikai latviski?

Atbalstām pāreju mazākumtautību skolās uz mācībām valsts valodā - latviski.  

20. Nosauciet trīs galvenos pasākumus, lai uzlabotu veselības aprūpes sistēmu Latvijā?

Veselības aprūpes personāla atalgojuma palielināšana, lai to noturētu Latvijā. (Algas pieaugs ne tikai ārstiem, bet arī medmāsām un sanitāriem).

Rūpīgi izvērtēsim visus lielos būvniecības projektus, izvērtējot to efektivitāti un iespēju tos uzturēt ilgtermiņā (lai visa medicīnas nozarei paredzētā nauda neaizietu betona ēku uzturēšanai, nevis cilvēku ārstēšanai).

Atcelsim pašreizējo iniciatīvu, kur veselības aprūpe tiek saistīta ar nodokļu nomaksu, līdz ar to liedzot to lielam skaitam Latvijas iedzīvotāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt