Jaunākās prognozes uzrāda ātrāku palu sākšanos Daugavā

Daugavā ledus iešana un pali varētu sākties jau nākamās nedēļas sākumā, LR un LTV informēja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Tā kā nākamās nedēļas sākumā laiks strauju kļūs vēl siltāks, ledus iešana var sākties jau nedēļas pirmajās dienās. Ūdens līmenis Daugavā kāpj arvien straujāk, tomēr pašlaik tas vēl ir zems. Piemēram, pie Daugavpils līdz robežai, kad upe iziet no krastiem, vēl ir 5,7 metri.

Lielupē ūdens līmeni ievērojamāk sācis kāpt tikai piektdien un, lai Zemgalē jau vairākas dienas ir atkusnis, turklāt ceturtdien pamatīgi lija, ūdens līmenis ir par zemi, lai ledus sāktu iet visā upē. Ledus vietām var lokāli sakustēties, taču visā upē tas sāks iet, visticamāk, tikai svētdien.

Visvēlāk no lielajām upēm ledus iešana sāksies Gaujā. Kā prognozē hidrologi, tas notiks tikai nākamās nedēļas vidū vai otrajā pusē.

Prognozes par ūdenslīmeņiem palu maksimuma laikā nav būtiski mainījušās. Lielupē tagad paredz, ka palu maksimālais līmenis varētu vēl mazāks nekā iepriekš prognozēts un plūdu var arī nebūt. Gaujā un Daugavā gan ūdenslīmenis palu maksimumā būs augsts un plūdi gaidāmi. Daugavā lokāli strauju ūdenslīmeņa paaugstināšanās var būt sevišķi strauja ledus sastrēgumu dēļ.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti