Jaunajā izmeklēšanā «Ziedkalnes» lietā vērtēs arī vadības atbildību

Valsts policija (VP), izmeklējot kārtējo lietu par iespējamo nodarījumu sociālās aprūpes centra (SAC) "Ziedkalne" klientiem, vērtēs arī toreizējās centra vadības atbildību, aģentūru LETA informēja VP Zemgales reģiona pārvalde vecākā speciāliste Ieva Sietniece.

Pašlaik kriminālprocesā tiek veikta virkne izmeklēšanas darbību ar mērķi noskaidrot, vai pret sociālā aprūpes centra klientiem ir vērsts noziedzīgs nodarījums, tāpat tiek skaidroti tā apstākļi, norādīja policijā. Pēc iegūtās informācijas tiks vērtēta arī centra vadības rīcība kontekstā ar kriminālprocesā noskaidrotajiem apstākļiem.

"Pašreizējā kriminālprocesa izmeklēšanas stadijā izmeklēšanas interesēs nav iespējams sniegt detalizētāku informāciju par izmeklēšanas gaitu," apgalvoja Sietniece, nekomentējot, vai lietā ir aizdomās turamie un cietušie.

Kriminālprocesu uzrauga arī uzraugošais prokurors.

KONTEKSTS:

2017.gada 11.decembrī valsts sociālās aprūpes centra "Zemgale" vadība vērsās VP Jelgavas iecirknī ar aizdomām par iespējamo nodarījumu pret klientiem un 2018.gada 8.janvārī saņēma atbildi, ka sākts kriminālprocess.

Policijā ir ierosināta krimināllieta pēc Krimināllikuma 16.nodaļas - "Noziedzīgi nodarījumi pret tikumību un dzimumneaizskaramību". Krimināllikuma nodaļa paredz sodus tostarp par izvarošanu, pavešanu netiklībā, seksuālu vardarbību.

Savukārt pret toreizējo "Ziedkalnes" vadītāju Aiju Petuhovu saistībā ar notikušo ierosināta disciplinārlieta, taču drīz vien viņa savu amatu pameta.

Tiesībsargājošo iestāžu uzmanība "Ziedkalnei" pievērsta ilgākā laika posmā, liecina aģentūras LETA arhīvs.

Maijā stājies spēkā notiesājošais spriedums bijušajam "Ziedkalnes" direktoram Andrejam Nīmanim lietā par dzimumtieksmes vardarbīgu apmierināšanu. Nīmanis atzīts par vainīgu un sodīts ar brīvības atņemšanu uz vienu gadu un diviem mēnešiem. Tiesa arī noteikusi, ka soda izciešanas termiņā ieskaitāms apcietinājumā pavadītais laiks no 2009.gada 15.jūnija līdz 16.decembrim.

18.septembrī plkst.10 Jelgavas tiesa turpinās skatīt lietu pret Valsts policijas darbiniekiem Sandi Blūmu un Jāni Pranku, kuri tiek vainoti dienesta pilnvaru pārsniegšanā pret "Ziedkalnes" klientu.

Pret Pranku un Blūmu sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 317.panta pirmās daļas - par valsts amatpersonas izdarītām tīšām darbībām, kas acīmredzami pārsniedz valsts amatpersonai ar likumu vai uzliktu uzdevumu piešķirto tiesību un pilnvaru robežas, ja šīs darbības radījušas būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm. Par šādu pārkāpumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Savukārt 12.septembrī plkst.10 Jelgavas tiesa turpinās iztiesāt lietu par seksuālo vardarbību SAC. Apsūdzētajam apsūdzība tiek celta par izvarošanu, kā arī par seksuālo vardarbību, ja tā izdarīta pret cietušā gribu vai, izmantojot cietušā bezpalīdzības stāvokli. Par pirmo noziegumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no četriem līdz desmit gadiem, bet par otro - ar cietumsodu līdz septiņiem gadiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti