Jaunajā Balvu novada ģerbonī līdzās vilka galvai pievienota arī sudraba saule

Šonedēļ apstiprināts Balvu novada ģerbonis, kas 2. novembrī ir reģistrēts Ģerboņu reģistrā, liecina informācija pašvaldības mājaslapā. Tajā attēlota melna vilka galva un sudraba saule uz karmīnsarkana fona, kas simbolizē spēku, neatlaidību, bagātību un auglību.

Vilka galva ir bijis Balvu pilsētas simbols jau no 1938. gada, tāpēc tas rotā arī Balvu novada ģerboni. Pašvaldībā skaidroja, ka vilks ir spēka un neatlaidības simbols, jo medījumam tas seko ilgi un pacietīgi, bet melnā krāsa simbolizē gudrību.

Vilka galvu papildina lecoša balta saule.

"Sudraba saule kā bagātības un auglības simbols. Taču sudrabs sūbē, tādēļ simbolizē arī cilvēka vajadzību pielikt pūles, lai to spodrinātu, un nemitīgas rūpes par izaugsmi un neatlaidīgu garu," norādīja Balvu novadā. 

Iepriekš Balvu ģerboņa vairogu rotāja uz sarkana fona attēlota uz labo pusi pagriezta melna vilka galva ar baltu aci un baltiem zobiem. Saules ģerbonī nebija.

KONTEKSTS:

Balvu novads atrodas Latvijas ziemeļaustrumos un robežojas ar Alūksnes, Gulbenes, Rēzeknes, Ludzas un Madonas novadiem. Novads ir nozīmīgs Ziemeļlatgales centrs, kurš reformas rezultātā izveidojās 2021. gadā.

Novadā ietilpst Balvu un Viļakas pilsēta, kā arī 19 pagasti – Baltinavas pagasts, Balvu pagasts,  Bērzkalnes pagasts, Bērzpils pagasts, Briežuciema pagasts, Krišjāņu pagasts, Kubulu pagasts, Kupravas pagasts, Lazdukalna pagasts, Lazdulejas pagasts, Medņevas pagasts, Rugāju pagasts, Susāju pagasts, Šķilbēnu pagasts, Tilžas pagasts, Vectilžas pagasts, Vecumu pagasts, Vīksnas pagasts un  Žīguru pagasts.

Balvu novada teritorijas kopējā platība ir 2386,30 kvadrātkilometri.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti