Dienas ziņas

Zemgalē sākušies pavasara lauku darbi

Dienas ziņas

Preiļu slimnīca nomā jaunu datortomogrāfu

Jauns zobārsts pēc studijām darbu sāk Alūksnē

Jaunais zobārsts pēc studijām izvēlas darbu sākt Alūksnē

Alūksnes novadā uz aptuveni 17 000 iedzīvotāju ir tikai 6 zobārsti, kas ir uz pusi mazāk, nekā nepieciešams. Cerību, ka situācija kaut nedaudz uzlabosies, vieš tas, ka nesen pilsētā darbu sācis jauns stomatologs Dāvis Rozītis, kurš pacientus pieņem arī sestdienās, kas provincē ir diezgan reta iespēja. 

Pieraksts aizpildīts tuvākajam pusmēnesim, un darba apjoma dēļ ārsts arī savu dzīvi turpmāk plāno saistīt ar Alūksni.        

Dāvis Rozītis ir no Amatas novada un iepriekš Alūksnē bijis vien sporta sacensībās, mācījies Rīgā un jau studiju laikā sapratis, ka savu dzīvi negrib saistīt ar galvaspilsētu.

Tiesa gan, Rīgā viņš vēl joprojām strādā divas dienas nedēļā. Bet kamēr Alūksnē darbadiena ir 12 stundas gara, Rīgā pacientiem Dāvis atvēl sešas stundas darba un pārējo dienas daļu velta, lai sakārtotu ar darbu saistītus dokumentus.

“Rīgā būtība materiālus tikai vajag. Man prieks, ka man ir kaut kas zaļš aiz loga un ir svaigs gaiss. Es vairāk cenšos virzīties uz to, ka dažu gadu laikā es varēšu vispār uz Rīgu nedoties un vairāk strādāt tikai pa šejieni,” atzīst Dāvis Rozītis.

Darbs Rīgā un Alūksnes novadā gan zobārstam nedaudz atšķiras. Rīgā viņš strādā ar protezēšanu un veic sarežģītākas manipulācijas, un, lai arī gatavs tās veikt arī Alūksnē, bieži nākas secināt, ka reģionā pacienti lielākoties nav tik maksātspējīgi kā Rīgā.

 “Es vietējiem ārstiem ļoti maz atņemu darbu. Gandrīz visi, kas atnāk, ir ar vārdiem “beidzot nav uz Rīgu jābrauc”. Viņiem mainās tikai lokācija, patiesība viņiem sanāk gan lētāk, gan vieglāk,” saka Rozītis.

Zobārstniecības prakses administratore Kristiana Kozilane piebilst, ka “visi grib labot zobus, un Alūksnē to zobārstu ir, cik viņu mums ir, tā ir liela, liela problēma”.

“Es ceru, ka tagad būs atrisinājies tas viss. Gaidījām ilgi, gandrīz pusgadu vai gadu. Zinājām, ka kaut kas būs, bet kur un kā, nezinājām,” saka Kozilane.

Dāvis Rozītis stāsta, ka remontēt savu kabinetu viņš brauca pats, “cik bija spēka un laika”.

“Tagad ir pašvaldība iedevusi īrei dzīvokli, tas vēl jāiekārto, bet kur palikt ir,” saka Rozītis.

Viņš izlēmis, ka pieņems arī bērnus, tiesa gan, tas ir maksas pakalpojums.

Daudzi zobārsti savās praksēs bērnus nepieņem, jo darbs ar viņiem aizņem vairāk laika, manipulācijas nav tik sarežģītas kā pieaugušajiem, bet kontaktēšanās ar mazāku pacientu gan grūtāka.

Dāvis Rozītis jau šobrīd izjūt arī zobārstu trūkumu citās tuvējās pilsētās un teic, ka nākotnē varētu atvērt savu kabinetu vēl kaut kur.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti