Jaunais mācību gads: Svešvaloda no pirmās klases, jauni centralizētie eksāmeni

Svešvalodas apgūšana no pirmās klases, eksāmenu kārtošana citos laikos, centralizētie eksāmeni ķīmijā un fizikā, kā arī diskusijas ap skolotāju atalgojuma modeli varētu būt daži no tematiem, par kuriem jaunajā mācību gadā varētu runāt un spriest visvairāk.

Lēmumu visiem skolēniem mācīt pirmo svešvalodu, kas vairumā gadījumu, būs angļu valoda, atbalsta gan vecāki, gan skolotāji. Vēl jo vairāk tāpēc, ka pašreizējā sistēma radīja situāciju, kurā bērni svešvalodu mācījās bērnudārzā un pēc tam, sākot ar trešo klasi, tādējādi radot divu gadu pārrāvumu.

Citur gan angļu valoda jau iepriekš mācīta no 1.klases. Piemēram, Jūrkalnes pamatskolā un Jaunlaicenes pamatskolā. Jūrkalnes pamatskolas direktore Rudīte Rudbaha stāsta, ka skolā jau divus gadus māca angļu valodu, kas esot iespējams tāpēc, ka, iznomājot skolas telpas vasaras nometnēm bērniem, var iegūt papildu līdzekļus. Par tiem iespējams nodrošināt angļu valodas mācīšanu.

Jūrkalnes pamatskolas direktore Rudīte Rudbaha un Jaunlaicenes pamatskolas direktore Daiga Birkenberga

  Jaunlaicenes pamatskolas direktore Daiga Birkenberga norāda, ka skolotāji priecājas mācīt angļu valodu, jo tas ir papildu darbs nepilnajai darba slodzei. Ik nedēļu notiek viena stunda.

  Vēl viena izmaiņa ir centralizētā ķīmijas un fizikas eksāmena ieviešana. Latvijas Fizikas skolotāju asociācijas vadītāja Biruta Šķēle gan nav īsti mierā ar šo lēmumu. Viņa norāda uz materiāltehniskās bāzes trūkumu skolās, kā arī novecojošo skolotāju sastāvu – vairums no tiem jau ir pensionāri.

  Latvijas Fizikas skolotāju asociācijas vadītāja Biruta Šķēle

   Tāpat arī diagnosticējošie darbi 3. un 6.klasei turpmāk notiks februārī.

   Skolotāju prātus turpinās nodarbināt algu jautājums. Paredzēts, ka oktobrī varēs aprobēt jauno samaksas modeli – viens no modeļiem paredz „Nauda seko skolēnam” pilnveidi, otrs nosaka pāreju uz pilnu laika slodzi. Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku asociācijas vadītāja Ingrīda Mikiško gan atzīst, ka par šiem modeļiem vēl esot daudz neskaidrību.

   Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku asociācijas vadītāja Ingrīda Mikiško

    Jaunais mācību gads sākas 1.septembrī, pirmdien.

    Kļūda rakstā?

    Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

    Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

    Latvijā
    Ziņas
    Jaunākie
    Interesanti