Panorāma

Tiekas ar VBTAI priekšnieka amata kandidātiem

Panorāma

Kam jāmaksā par datora iegādi skolēnam?

Juris Stukāns dod prokurora zvērestu

Jaunais ģenerālprokurors Stukāns dod prokurora zvērestu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Ģenerālprokurora amatā ievēlētais Juris Stukāns svinīgā ceremonijā devis prokurora zvērestu Augstākās tiesas tiesnesim Aigaram Strupišam.

Stukāns zvērēja būt godīgs, taisnīgs, uzticīgs Latvijai un savus pienākumus veikt stingrā saskaņā ar Satversmi un likumiem. Šī ir pirmā reize kopš 1994. gada, kad zvērestu pirms stāšanās amatā dod ģenerālprokurors. Iepriekšējie ģenerālprokurori bija no prokuroru vidus, tāpēc viņi zvērestu jau bija devuši. Stukāns pastāstīja, ka pēdējās nedēļās rūpīgi lasījis ar prokuratūras darbu saistītos normatīvos aktus, lai labāk sagatavotos jaunajam amatam.

"Pirmā vietā būs celt kvalitāti, mainīt attieksmi pret pienākumu pildīšanu, lai sabiedrības un citu amatpersonu vērtējums pret prokuratūru mainītos.

Skaidrs, ka šeit vislielākā uzmanība tiks pievērsta tieši pirmstiesas izmeklēšanai un sadarbībai ar visiem dienestiem, kuri veic krimināllietu izmeklēšanu.

[..] Pirmais darbs – es aiziešu pirmdien ciemos pie Valsts prezidenta, un tad man jau ir norīkotas tikšanās ar citu dienestu vadītājiem," stāstīja jaunais ģenerālprokurors.

KONTEKSTS:

Jūnija vidū Saeima ģenerālprokurora amatā apstiprināja tiesnesi, Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijas priekšsēdētāju Juri Stukānu. Šoreiz ģenerālprokurora iecelšana notika pēc jaunajiem noteikumiem - ģenerālprokuroru iecēla nevis pēc Augstākās tiesas priekšsēdētāja, bet Tieslietu padomes priekšlikuma. Tieslietu padomes sastāvā ir 15 cilvēki. Stukānu izvēlējās no astoņiem pretendentiem.

Stukāns ģenerālprokurora amatā nomainīs Ēriku Kalnmeieru, kurš 10.jūlijā aizvadīja savu pēdējo darba dienu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti