Jaunais cietums varētu izmaksāt 59 miljonus eiro

Perspektīvākā vieta pirmā jaunā cietuma būvniecībai ir Daugavpils, un kopumā cietuma būvniecība varētu izmaksāt 59 miljonus eiro, otrdien žurnālistiem pastāstīja tieslietu ministre Baiba Broka un ministrijas pārstāvji.  

Kopumā nākotnē Latvijā būtu nepieciešami pieci jauni cietumi, lai gan šis skaits varētu mainīties, ņemot vērā to, ka samazinās ieslodzīto skaits.

Par jauno cietumu būvniecības iecerēm valdība otrdien spriež aiz slēgtajām durvīm, bet pirms valdības sēdes Tieslietu ministrija informēja, ka jaunais cietums nebūs klasiskais valsts un privātās partnerības projekts - iecerēts, ka valsts būvētu cietumu, bet komersanti pēc tam varētu sniegt kādus pakalpojumus tajā.  

Par jaunā cietuma būvniecību Broka iepriekš jau runāja ar Daugavpils domes deputātiem. Ņemot vērā, ka šajā reģionā sodu izcieš salīdzinoši daudz notiesāto, tostarp uz mūžu notiesātie, ka te ir ideāli apstākļi atbilstoša personāla sagatavošanai (Daugavpils Universitāte un Rēzeknes Augstskola), kā arī ir veiksmīga tiesu un probācijas darbinieku sadarbība, ministre norādīja, ka pastāv vairāki būtiski priekšnosacījumi tam, lai Daugavpils tiktu vērtēta kā pirmā vieta, kur būvēt jauno cietumu.

Sarunas ar igauņu kolēģiem, kuri reāli nodarbojas ar projektēšanu un būvniecību ir tādā stadijā, ka „mēs esam gatavi noslēgt līgumu starp Tieslietu ministriju un Igaunijas Nekustamo īpašumu  aģentūru par sadarbību,” informēja tieslietu ministre Baiba Broka.  

„Latvijai līdz šim brīdim nav pieredzes, lai būvētu un projektētu šādu jaunu ieslodzījumu vietu. Lai  nepieļautu kļūdas un lai tas nebūtu projekts, kur paši mēģina saprast un mācīties, ir pareizi izmantot igauņu ekspertus. Arī no finanšu viedokļa paņemt jau esošu projektu, pielāgot to attiecīgam zemes gabalam būtu izdevīgāk un arī saprotamāk,” sacīja tieslietu ministre.

Iepriekš valdība pieņēmusi lēmumu par jauna cietuma būvniecību Latvijā, par atbildīgo institūciju nosakot Tieslietu ministriju. Cietuma būvniecībai paredzētais finansējums bija noteikts  78 962 617 eiro (55 495 243 latu) apmērā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti