Dienas notikumu apskats

ASV nopratināti Krievijas oligarhi

Dienas notikumu apskats

Drīzumā var apcietināt tautā populāro Brazīlijas eksprezidentu Lulu

Jaunais Austrumu slimnīcas vadītājs zaudējumus grib samazināt uz pusi

Jaunais Austrumu slimnīcas vadītājs zaudējumus grib samazināt uz pusi

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis šogad plāno uz pusi samazināt iestādes zaudējumus.

ĪSUMĀ:

  • Paeglītis 2018.gadā paredz divreiz mazākus izdevumus nekā pērn
  • Rosina nomāt iekārtas slimnīcai, lai samazinātu izdevumus
  • Veselības ministre uzteic RAKUS vadītāja darbu

Paeglītis Latvijas Radio norāda, ka ir apstiprināts 2018.gada budžets, kur zaudējumi tiek paredzēti divreiz mazākā apmērā nekā 2017.gadā.

"2017.gads būs noslēdzies ar zaudējumiem – ap 4,5 miljoniem, mēs plānojam 2,2 pie nosacījuma, ja tiek skrupulozi ievērota finanšu disciplīna. Kas ir jau nākamais solis – panākt to, lai visas struktūrvienības zina un jūt savu atbildību gan par ieņēmumu sadaļu, gan par izdevumu sadaļu,” skaidro Paeglītis.

Viņš norāda uz vienu no līdzšinējiem trūkumiem slimnīcā - par finansēm atbildēja tikai finansisti, nevis ārstniecības un saimniecības struktūras. Lielu izdevumu pozīciju sastādot medikamenti un medicīnas preces, kur atbildīgā neesot bijis. Tagad katrai slimnīcas klīnikai, kas kopskaitā ir ap 30, ir savs ieņēmumu plāns un izdevumu plāns, un reizi ceturksnī būs jāatskaitās klātienē, kā to izdevies ievērot. Galvenais - panākt to, ka izmaksas nepieaug, saka Paeglītis:

"Pietiekami daudz naudas tiek tērēts, piemēram, medicīnas iekārtu remontam. Iekārtas diemžēl ir ļoti vecas, un pēdējā iekārtu vērienīgākā nomaiņa notikusi 2008.gadā. Vecas iekārtas rada diezgan lielus remonta izdevumus un dīkstāvi, kas nozīmē, ka netiek pildīti ieņēmumi. Mums jāatrod veids, kā šīs iekārtas nomainīt. Ja uzņēmums ilgstoši strādājis ar zaudējumiem, tad faktiski nav savas naudas investīcijām."

Pēc Paeglīša domām, risinājums varētu būt iekārtu noma. Dienaskārtībā gan vēl esot daudz citu jautājumu, piemēram, vēlme automatizēt diktofonu centru, kur strādā daudz darbinieku. Proti, lai pēc tam, kad ārsts diktofonā ieraksta slēdzienu pēc pacienta ārstēšanas, darbiniekiem tas nav jāpārraksta, bet, lai to varētu ievadīt sistēmā, tikai piekoriģējot.

Veselības ministre Anda Čakša (Zaļo un Zemnieku savienība) uzteica Paeglīša darbu, uzsverot, ka viņš slimnīcai "novilcis stingrus finanšu rāmjus", lai tā gadu nebeigtu ar budžeta deficītu, kā tas noticis iepriekšējos gados.

"Ja mēs runājam par to, kas ir izdarīts, es varu uzteikt Paeglīša kunga iesaisti tieši finanšu rāmja turēšanā, precīzu analīzi un vērtēšanu, kādēļ ir bijis budžeta deficīts ilgstoši," skaidroja Čakša. Viņa norādīja, ka Paeglītis ir skaidri novilcis Rīgas Austrumu slimnīcas budžetu un ļoti rūpīgi seko līdzi izdevumiem, lai iestāde "dzīvotu savu līdzekļu ietvarā".

Paeglīša darbam RAKUS pievērsta īpaša uzmanība, jo viņa alga mēnesī sasniedz 8000 eiro pirms nodokļu nomaksas, kas ir divreiz vairāk, nekā slimnīcas vadītājam maksāja iepriekš. Čakša uzskata, ka šāds atalgojums ir adekvāts un uzsver, ka Paeglīša alga arī nepārsniedz Ministru kabineta noteiktos valsts lielo kapitālsabiedrību vadītāju algu griestus, kas ir 8590 eiro.

KONTEKSTS:

Bijušais Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) valdes loceklis Paeglītis RAKUS valdes priekšsēdētāja amatā tika apstiprināts pagājušā gada 14.decembrī.

Austrumu slimnīcas jaunā vadītāja alga panākta sarunās ar Veselības ministriju, un uz viņa darbu tiek liktas lielas cerības. Viņš plāno, ka 2019.gadā slimnīca strādās bez zaudējumiem. Pretstatā tam - tiek lēsts, ka slimnīcas zaudējumi 2017.gadā varētu būt vairāk nekā četri miljoni eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti