Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

«Vienotība» meklē jaunu priekšsēdētāju

Jauna «Vienotības» līdera meklējumos uzrunā arī Kozlovski, Šadurski, Dombrovski un Ķirsi

Meklējot jaunu partijas “Vienotība” līderi, tās biedri uzrunājuši Rīgas domes vēlēšanu lokomotīvi Vilni Ķirsi, Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieku Edvardu Smiltēnu, iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski, izglītības ministru Kārli Šadurski un arī ilggadējo premjeru un tagad Eiropas Komisijas viceprezidentu Valdi Dombrovski.

Dombrovskis no šī piedāvājuma atteicies, ņemot vērā to, ka viceprezidenta amata pienākumus Briselē ar partijas vadīšanu Rīgā apvienot nevar. Daži no uzrunātajiem politiķiem lēmumu cīnīties par priekšsēdētāja vietu oficiāli neapstiprina.

“Jā, varu apliecināt, ka uzrunāts es esmu bijis. Nenoliegšu – uzrunāts no atsevišķiem frakcijas deputātiem, ministriem un arī atsevišķiem biedriem,” apliecina Kozlovskis.

Viņš gan vispirms gribot redzēt Ķirša un Smiltēna piedāvājumu. “Ļoti svarīgs atrisināt ne tikai Solvitas Āboltiņas jautājumu, bet arī jāatrisina tas cilvēks, kas vadīs partiju, kas būs tā komanda, jo skaidrs, ka mūsu partijai nav tas labākais reitings,” sacīja  politiķis.

Edvards Smiltēns, ko pēdējās valdes priekšsēdētāja vēlēšanās no pašreizējā vadītāja Andra Piebalga šķīra 4% balsu, pirms kandidatūras apstiprināšanas grib saprast partijas valdes attieksmi, piemēram, pret Solvitas Āboltiņas lomu partijā.

“Ja tiek ievēlēts jauns partijas vadītājs, tad arī viņam jāsaņem pilns uzticības mandāts un jāiegūst iespēja kaut ko partijā mainīt. Bet, ja paliek vadībā vairāki cilvēki un tas priekšsēdētājs paliek drīzāk kā fasāde konkrētiem procesiem un apakšā nekas nemainās, tad es neredzu fizisku iespēju “Vienotībā” kaut ko mainīt, līdz ar to man nav ticības, ka ir iespējams atgūt sabiedrības uzticību,” pauda Smiltēns.

Vilnis Ķirsis norādīja, ka partijas virtuve vēlētāju neinteresē, bet interesē konkrētas idejas un to īstenošana: “”Vienotībai” cilvēki ir, komanda ir. Vajag tikai pārgrupēt; un šīs idejas, ko jau es minēju, jāpaceļ tādas nedaudz piemirstas vērtības kā tiesiskums, pretoligarhu [jautājums], kas šobrīd ir ļoti aktuāli, un jāiet uz priekšu.”

Politologs Ivars Ījabs pauda – partijas reitingam noslīdot līdz 3,7%, jaunajam valdes priekšsēdētājam uzliks sarežģītu uzdevumu: “Jāsaprot, kāds darbs būs jādara partijas valdes priekšsēdētājam. Viņam būs vai nu tas viss jānoved uz grunti, kas arī nav izslēgts, vai nu vajadzēs veidot kaut kādas alianses, atbrīvot “Vienotības” brendu no sliktajiem uzslāņojumiem. Tad iet, iespējams, kādā plašākā pulkā, kādā plašākā aliansē.”

Ījabs līdzībās ar “Parex banku” piedāvā sadalīt partiju labajā un sliktajā. Tad “Vienotībai” esot izredzes, jo partijā esot cilvēki ar potenciālu, kas spēj un vēlas strādāt.

Jau ziņots, ka pēdējā laika partija "Vienotība" piedzīvojusi vairākus satricinājumus: zemos reitingus, ne pārāk veiksmīgus pašvaldību vēlēšanu rezultātus, partijas vadītāja Piebalga paziņojumu par atkārtotu nekandidēšanu, kā arī vairāku redzamu partijas biedru atšķelšanos. Tāpat līdz šim galvenais pretendents uz nākamā līdera vietu - Smiltēns - asi nostājās pret Saeimas frakcijas vadītāju Āboltiņu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti