«Jaunā Vienotība» grib sakārtot tieslietu jomu un ministres amatam virza Lībiņu-Egneri

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Partiju apvienības “Jaunā Vienotība” prioritāte ir algu pieaugums, ko var nodrošināt, sakārtojot izglītības un veselības jomu, kā arī tieslietu jomu, kas ir īpaši svarīga ekonomikas izaugsmei, tāpēc apvienība ir gatava uzņemties Tieslietu ministrijas vadību un ministres amatam izvirza Saeimas deputāti Inesi Lībiņu-Egneri.

ĪSUMĀ:

  • Saraksta līderi: Rīgā- Rinkēvičs, Vidzemē – Lībiņa-Egnere, Zemgalē – Reirs, Kurzemē – Ašeradens, Latgalē – Adamovičs.
  • “Vienotības” frakcijas vadītājs Abu Meri būs pēdējais numurs Vidzemē.
  • Lībiņa-Egnere būs tieslietu ministres amata kandidāte.
  • “Jaunās Vienotības” prioritāte – algu pieaugums.
  • Lai algas augtu, prioritātes ir izglītības, veselības un tieslietu jomas un valsts drošība.
  • Rinkēvičs atzīst – viņu uzrunāja citas partijas, bet tās bija tikai privātās sarunas.
  • Kariņš: “Jaunā Vienotība” grib arī paaudžu maiņu politikā.

“Jaunās Vienotības”  Rīgas saraksta līderis būs ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, Vidzemes saraksta līdere būs Saeimas deputāte Inese Lībiņa-Egnere, Zemgalē – labklājības ministrs Jānis Reirs, Kurzemē – ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, bet Latgalē – Saeimas deputāts Aldis Adamovičs.

“Vienotības” Saeimas frakcijas vadītājs Hosams Abu Meri uzsvēra, ka partiju apvienība “Jaunā Vienotība” nozīmē jaunu enerģiju, tas nozīmē komandu, kas grib strādāt kopā Latvijas labā, un cilvēki, kas negrib strādāt komandā, vairs nav frakcijā. 

Abu Meri arī atklāja, ka startēs Saeimas vēlēšanās Vidzeme sarakstā kā pēdējais numurs. Savu lēmumu ieņemt pēdējo vietu sarakstā viņš skaidroja ar to, ka frakcijas vadītājam kā līderim jārāda piemērs un visi komandas dalībnieki ir svarīgi, ne tikai pirmie numuri.  Hosams Abu Meri piebilda, ka sievietei jābūt pirmajai un viņš kā vīrietis “stums un palīdzēs”.  

Inese Lībiņa-Egnere būs arī “Jaunās Vienotības” tieslietu ministres amata kandidāte. Pārējo ministru amatu kandidātus partiju apvienība pagaidām nenosauca, bet premjera amata kandidāts Krišjānis Kariņš norādīja, ka vairāki pašreizējie “Vienotības” ministri var uzņemties arī citu ministriju vadīšanu.

Viņš pastāstīja, ka partiju apvienības prioritāte būs radīt labvēlīgus apstākļus, “lai algas ietu uz augšu”, un tāpēc prioritārās nozares ir izglītības sistēma, veselības sistēma, valsts drošība un tieslietu joma.  

Lībiņa-Egnere savukārt uzsvēra, ka arī ekonomikas izaugsmi bremzē nesakārtota tieslietu joma, un, ja grib pateikt, ka valsts domā par investīcijām, šī joma jāsakārto.  Tieslietu joma nevar būt vienas partijas interešu joma, jādomā par nozari kā par ekonomikas izaugsmes asinsriti, piebilda ministres amata kandidāte.

Viņa arī atzina, ka šajās vēlēšanās ir izteiktas “galvu medības”, jo partiju ir vairāk nekā cilvēku, kas tajās var būt un kuri ir sabiedrības atzīti, un arī ar viņu ir runājuši citu spēku pārstāvji, bet viņa partiju mainīja vienu reizi un arī tāpēc, ka toreiz viņas Reformu partija nolēma veidot kopīgu sarakstu ar “Vienotību”.

Savukārt Rinkēvičs preses konferencē uzsvēra, ka ar savu dalību mediju pasākumā viņš arī “noņem dažādas spekulācijas” par viņa iespējamo startēšanu vēlēšanās no cita politiskā spēka saraksta.

Rinkēvičs atzina, ka viņu aicinājusi sadarboties “Attīstībai/Par” un arī citas partijas un, ja viņš tās nosauktu, “jūs būtu izbrīnīti”, taču tās bija tikai privātās sarunas, kuras viņš nekomentēs.

Rinkēvičs uzsvēra, ka viņš tic tam, ka “Jaunā Vienotība” var saglabāt to labo, kas bijis līdz šim – pieredzi un zināšanu kopumu. Un partijai var un vajag izrauties no cikliskuma “ja kaut kas nesanāk, metam nost, sākam jaunu”, jo tas neveicina partijas sistēmas stiprināšanu.

Kariņš savukārt klāstīja, ka partiju apvienība pieļauj un aicina uz paaudžu maiņu, taču nesakot, ka viss vecais ir slikts, bet gan velkot iekšā jaunus cilvēkus.

Kariņš sacīja, ka nereti Latvijas politikā “vecie veči nelaiž nevienu pie šprices klāt”, bet viņš tieši kā šāds vecis velk klāt un aicina jaunus cilvēkus, kuriem jau ir pieredze politikā, bet vēl nav pieredzes vadošajos amatos, kā, piemēram, Inesi Lībiņu-Egneri.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti