Rīta Panorāma

Arī Antarktikā konstatē mikroplastmasas daļiņas

Rīta Panorāma

Intervija ar Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas galveno ārstu Uģi Zariņu

Intervija ar VBTAI vadītāju Gunitu Kovaļevsku

Jaunā vadītāja: Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijai vairāk jākonsultē un jāatbalsta

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) lielais mērķis ir kļūt vairāk konsultējošai un atbalstošai iestādei, lai tā ne tikai uzraudzītu. To intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja jaunā VBTAI vadītāja Gunita Kovaļevska.

Viņa norādīja, ka VBTAI stratēģija paredz līdzsvarot kontrolējošo un konsultējošo funkciju. Ir sperti pirmie soļi, kā arī vēl plānotas strukturālas izmaiņas, lai nodalītu uzraugošo un metodisko vadību. Nākamā lielā lieta VBTAI, pēc Kovaļevskas sacītā, ir turpināt un stiprināt sabiedrības izpratni par bērnu interešu piemērošanu.

"Tas, ar ko mēs saskaramies ikdienā un ko novērojam, ka ir ļoti dažādas un atšķirīgas izpratnes, arī jomu speciālistiem, par bērnu labāko interešu piemērošanu. Par to, ka katrā ar bērnu saistīta lēmuma pieņemšanā tomēr bērns ir centrālais, visām iestāžu darbībām jābūt vērstām uz to, lai pēc iespējas atrastu labāko risinājumu," skaidroja VBTAI vadītāja. 

Pēc viņas teiktā, VBTAI darbā lielais izaicinājums ir starpinstitūciju sadarbība, kas būtu jāstiprina, tāpat kā sadarbība starp profesionāļiem.

Vēl būtu jāuzlabo bērnu, jauniešu un vecāku izglītošana par bērnu tiesībām, par to, kā bērnus labāk disciplinēt un kā nenonākt līdz vardarbīgu metožu pielietošanai. 

Kovaļevska atzīmēja, ka, ņemot vērā, ka viņa līdz šim bijusi VBTAI vadītāja vietniece, bērnu tiesību aizsardzības joma nav sveša un ir labi redzams, kas inspekcijā ir darāms.

KONTEKSTS:

Valdība otrdien par VBTAI vadītāju apstiprināja līdzšinējo inspekcijas vadītāja vietnieci Kovaļevsku. Kovaļevska līdz šim jau ilgstoši veica vadītāja pienākumus tādēļ, ka iepriekšējais vadītājs Jānis Ābele gada sākumā nolēma pamest amatu. 

Izvēloties VBTAI vadītāju, valdība ņēma vērā iestādes izaicinājumus – bērnu tiesību aizsardzības sistēmas pakāpeniska pilnveide, tai skaitā bāriņtiesu funkcionālās pārraudzības īstenošana, bāriņtiesu darbinieku sertifikācijas administrēšana, bāriņtiesu metodiskās vadības funkcijas stiprināšana. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt