Pēcpusdiena

Fotogrāfs Māris Justs: „Bildei jānostāv kā labam viskijam”

Pēcpusdiena

Stāvoklis šobrīd Siguldas pirmskolas izglītības iestādēs, kur saslimuši bērn?

No 15. septembra mainījušās prasības taksometriem lidostas "Rīga" teritorijā

Jaunā taksometru kārtība Rīgas lidostā: redzami uzlabojumi, pārkāpumi nav konstatēti

Pirmajās dienās, kopš stājās spēkā jaunie noteikumi taksometru pakalpojumu sniegšanai Rīgas lidostas teritorijā, policija nav konstatējusi pārkāpumus vai konfliktsituācijas. Arī lidosta atzīst, ka pirmajās dienās ir redzami uzlabojumi. Savukārt to, vai lidosta turpinās atbalstīt 322. mikroautobusa kursēšanu agri no rīta un vēlu vakarā, vērtēs, ņemot vērā pieprasījumu.

''Zelta kilometrā'' šobrīd 86 auto

Satiksmes ministrijas autosatiksmes departamenta direktors Tālivaldis Vectirāns Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” skaidroja, ka īpaši noteikumi un īpašas licences darbam lidostā attiecas uz tā dēvēto zelta kilometru – stāvvietu pie paša termināļa, kur pasažieri nonāk, iznākot no lidostas.

Lidostas "Rīga" pārstāve Laura Karnīte raidījumā “Pēcpusdiena” informēja, ka taksometri šajā teritorijā var iebraukt, ja datu bāzē ir informācija par tiem izsniegto licenci, - sistēma nodrošina automātisku numura nolasīšanu. Lidostas rīcībā esošā informācija liecina, ka šobrīd šādas licences ir 86 auto, kas ir minimums, lai nodrošinātu pasažieru plūsmu tajās stundās, kad ir daudz vienlaicīgi ielidojušo reisu.

Pirmo dienu novērojumi liecina, ka būtisku problēmu ar taksometriem pie lidostas nav, atzina Karnīte. Ir redzami uzlabojumi, pirmajā līnijā pasažierus vairs nesagaida apšaubāmas kvalitātes pakalpojumu sniedzēji, bet visaptverošu vērtējumu par jauno  kārtību šobrīd sniegt ir pāragri, norādīja lidostas pārstāve.

Tālākajā stāvvietā pakalpojumus drīkst sniegt arī citi

Savukārt tālāk esošajā P1 stāvvietā pakalpojumus piedāvā taksometri, kuriem nav speciālo licenču, bet ir vispārējā kārtībā izsniegtas taksometru pakalpojumu licences, un jaunie noteikumi neliedz viņiem to darīt, raidījumam “Pēcpusdiena” skaidroja Vectirāns.

Viņš arī norādīja, ka jaunie noteikumi neierobežo iespējas izmantot “aplikāciju taksometrus”.

Lidostas "Rīga" pārstāve Laura Karnīte atzina, ka pirmajās dienās radās diskusijas par taksometriem, kas veido rindu pie stāvvietas, kurā var iebraukt bez speciālajām lidostas licencēm. Par šo rindu lidosta arī informēja policiju, ar kuru cieši sadarbojas, pirmajās dienās skaidrojot un ieviešot jaunu kārtību.

Pirmajās dienās pārkāpumi nav konstatēti

Valsts policijas Lidosta "Rīga" iecirkņa kārtības policijas grupas jaunākais inspektors Andrejs Koziorovs raidījumā “Pēcpusdiena”  skaidroja, ka likums neliedz taksometriem bez īpašās licences iebraukt P1 stāvvietā  un sniegt pakalpojumus.

Policija gan kontrolē, lai šie taksometri ievērotu vispārējās prasības, un kopš 15. septembra, kad stājās spēkā jaunā kārtība, pārkāpumi nav konstatēti.

Koziorovs stāstīja, ka būtisku problēmu nav, bet ir zināma taksometru un pasažieru neizpratne, kā darbojas jaunā sistēma, kurš ko drīkst.

Policija iespēju robežas pastāvīgi atrodas teritorijā, uzrauga kārtību un ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu, un konflikti, kas būtu saistīti ar taksometru darbību, nav fiksēti, informēja Koziorovs.

322. mikroautobusa nakts reisu nepieciešamību vērtēs

Savukārt pasažieriem, kas vēlas izmantot sabiedrisko transportu agri no rīta un vēlu vakarā, kad “Rīgas satiksmes” autobusi vairs nekursē, šobrīd ir iespēja izmantot 322. mikroautobusu.

Lidostas pārstāve Laura Karnīte raidījumam “Pēcpusdiena” norādīja, ka ar “Rīgas satiksmi” lidosta jau ilgi runā par autobusu reisiem agri no rīta un vēl vakarā, bet transporta uzņēmums uzstāj, ka šie reisi tam nebūtu izdevīgi.

Tāpēc, gatavojoties jaunajai taksometru kārtībai, lidosta vienojās ar “Rīgas mikroautobusu satiksmi” par pagarināto 322. ekspreša darba laiku, ko pašlaik finansiāli atbalsta lidosta.

Tas ir pagaidu risinājums, un lidosta vērtēs, vai tas būs nepieciešams arī nākotnē, ņemot vērā pieprasījumu pēc tā, informēja Karnīte.  

Arī „Rīgas satiksmes” pārstāve Baiba Bartaševiča-Feldmane Latvijas Radio atzina, ka papildu 322. ekspresbusa reisi ir pagaidu risinājums.  

Baiba Bartaševiča – Feldmane: Par 322.ekspresbusa reisiemKristaps Feldmanis

  “Pēc Lidostas „Rīga” iniciatīvas uz lidostu kursē 322. ekspresbuss, kur pasažieru pārvadājumi tiek nodrošināti ar „Rīgas satiksmes” dzelteno minibusu, un jāuzsver, ka tas ir pagaidu risinājums, un precīzu termiņu, līdz kuram tas būs, mēs nezinām, visa iniciatīva nāk no lidostas. Šis ekspersbuss kursē no galapunkta „Centrālā stacija” konkrētos laikos. Jāuzsver, ka maršrutā esošajās pieturvietās ekspresbuss apstājas pēc pieprasījuma. Šī ir lidostas „Rīga” iniciatīva, un arī kursēšanas laiki ir viņu norādīti, kas saskan ar ielidojošajiem reisiem,” skaidroja Bartaševiča-Feldmane.

  KONTEKSTS:

  Jaunie Ministru kabineta noteikumi paredz, ka no šī gada 15. septembra starptautiskās lidostas “Rīga” teritorijā ar ierobežotu piekļuvi varēs strādāt tikai tie pārvadātāji un taksometru kompānijas, kas nodrošinās Autopārvadājumu likumā noteiktās prasības un kuriem būs izsniegtas licences kartītes ar speciālu atzīmi. Šīs kartītes izsniedz Rīgas plānošanas reģions. 

  Lai saņemtu speciālās licences kartītes, pārvadātājam vai pārvadātāju apvienībai ir jāapliecina spēja nodrošināt pakalpojumu visā lidostas darba laikā, apkalpot personas ar invaliditāti, kā arī nodrošināt taksometrus ar 5 - 8 pasažieru sēdvietām un bērnu sēdeklīšiem. Tāpat noteikts ierobežojums autotransporta līdzekļa vecumam – tas nedrīkst pārsniegt piecus gadus. Lai saņemtu licenci, pārvadātājam ir jāiesniedz apliecinājums, ka ir radīts risinājums vaučera QR koda validācijai, kā arī apliecinājums par sadarbību ar vaučera tirgotāju.  

  Dati par aizvadīto gadu liecina, ka lidosta dienā vidēji apkalpo 20 000 pasažieru.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti