Jaunā Rīgas teātra ēkas pārbūves konkursa otrajā kārtā pieci pretendenti

Valsts AS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) rīko slēgtā konkursa otro kārtu uz Jaunā Rīgas teātra ēku kompleksa pārbūves būvdarbiem Rīgā, Lāčplēša ielā 25. Piedāvājumus aicina iesniegt pieciem pretendentiem.

VNĪ informēja, ka piedāvājumus jāiesniedz līdz 2018.gada 29.martam. Konkursa pirmajā kārtā par atbilstošiem kandidātiem tika atzīti pieci pretendenti: SIA “Velve”, SIA “Arčers”, PS “RERE BŪVE 1”, personu apvienība “BBA un RT” un SIA ‘’Abora”.

Saskaņā ar pilnsabiedrības „Zaigas Gailes birojs un partneri” izstrādāto būvprojektu, būvdarbi varētu tikt sākti šovasar – jūnija beigās. Ja viss ritēs raiti un nebūs pārsūdzību; darbi jāpabeidz līdz 2021.gada sākumam.

Kopējais finansējums, kas paredzēts Jaunā Rīgas teātra rekonstrukcijas izdevumu segšanai, ir 19 006 268 eiro, kas ir 100% valsts dotācija.

Pēc rekonstrukcijas teātrī savus viesus uzņems latviešu teātra mākslas pamatlicēja Eduarda Smiļģa vārdā nosauktā lielā zāle ar 500 skatītāju sēdvietām - vienīgā “art deco” stila sabiedriskā telpa Rīgā, divas jaunas zāles ar 250 un 100 sēdvietām, teātra kafejnīca un bērnu istaba mākslas baudītāju atvasēm. Otrais stāvs, kas ieguvis nosaukumu “Radošais stāvs”, tiks pilnībā atvēlēts aktieriem un citiem teātra darbiniekiem ar plašu virtuvi.

KONTEKSTS:

Lai varētu rekonstruēt Jaunā Rīgas teātra vēsturisko, vairāk nekā gadsimtu seno Lāčplēša ielas ēku, teātris pagaidu mājvietu VNĪ pārbūvētajā "Tabakas fabrikas" ēkā pārcēlās 2017.gada augustā. Taču "Tabakas fabrikas" renovētā ēka izpelnījās asu kritiku par JRT pagaidu mājvietas labiekārtojumu. VNĪ gan solīja risināt problēmas, izveidojot rīcības plānu un laika grafiku nepieciešamo uzlabojumu veikšanai.

VNĪ solījis, ka JRT vēsturiskās ēkas Lāčplēša ielas nama rekonstrukcijā pagātnes kļūdas nepieļaušot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti