Dienas ziņas

Kundziņsalas skolai meklēs jaunu nomnieku

Dienas ziņas

Pabeigts Sventājas ielejas dabas aizsardzības plāns

No septembra skolās ieviesīs kompetenču izglītību

Jaunā pieeja izglītībai: izmaiņas plašāk jāskaidro skolēnu vecākiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Pavisam nedaudz laika atlicis, līdz visās skolās ieviesīs jauno mācību saturu. Tas notiks jau šā gada septembrī. Iepriekš pilotprojektā simt skolas visā Latvijā izmēģināja mācīt moderni, un secināts, ka skolēni un skolotāji pārmaiņām ir gatavi, bet plašāk izmaiņu nepieciešamība jāskaidro skolēnu vecākiem.   

Skolās šis ir pēdējais mācību semestris pirms ilgi veidotās un daudz apspriestās kompetenču pieejas ieviešanas. Jau drīz mācību metodes un arī stundu plānošana mainīsies, vairāk iesaistot bērnus.

Mamma Laura Grēviņa audzina divus puikas, un viņa ir Valsts izglītības satura centra informatīvās kampaņas vecākiem vēstnese. Abi Lauras bērni ir starp tiem pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, kas mācās un mācīsies pēc jaunā izglītības standarta.

“Var just, ka viņš izdomā, ko viņš kurā dienā apgūst. Var just, ka bērns vairāk ir noteicējs nekā, kad es biju maza, lai gan skolas gadi vēl ir priekšā,” stāstīja Laura.

Jaunā satura autori secinājuši, ka aizvien lielā neziņā ir daudzi vecāki.

“Vecākiem ir ļoti daudz mītu par to, kas notiek skolā. Mēs zinām to, ko mēs zinām no saviem skolas gadiem,” atzina Laura.

Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntars Catlaks skaidroja, ka “tā ir pieeja, lai bērni un jaunieši mācītos mērķtiecīgāk, prasīgāk paši pret sevi un citiem, un padziļināti apgūtu mācību priekšmetu saturu. Mēs, protams, esam gatavi un pārmaiņas izglītībā notiek nepārtraukti.”

Liela loma jaunajā saturā būs atvēlēta tieši vecākiem, kuru uzdevums būs padarīt mācīšanos par ikdienas daļu. Arī skolas un bērnudārzi no vecākiem sagaida palīdzību bērnu patstāvības un neatkarības veicināšanā.

To var sākt piekopt jau pirmsskolā, kaut vai ļaujot pašam apģērbties. Vecākiem būtu arī biežāk bērniem jājautā, ko šodien bērns ir iemācījies. Vairāk par veidiem, kā vecāki var iesaistīties un atbalstīt bērna mācīšanos, var izlasīt “Skola 2030” mājaslapā, sadaļā “Kas jāzina vecākiem?”.

Kā uzsver reformas autori, tikai mainoties skolu, pedagogu un arī vecāku attieksmei, varēs sasniegt izvirzītos mērķus.

“Mums ir jātiek vaļā no diviem vēl joprojām mūsu skolas vajājošiem rēgiem. Tas viens ir, ka izcilība ir iespējama tikai dažiem izredzētiem. Un otra lieta ir tā, ka masu skola ir masu skola un tajā personalizēta mācīšanās nav iespējama,” skaidroja “Skola 2030” mācību pieejas ieviešanas vadītāja Zane Oliņa.

 Piederība skolai, prieks nākt uz skolu un uzticēšanās skolotājiem sekmē skolēnu vēlmi mācīties un sasniegt vairāk.    

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti