Panorāma

Panorāma

Panorāma

Akūtā zobārstniecība bērniem tikai par maksu

Jaunā Latvijas vēstniece Lielbritānijā

Jaunā Latvijas vēstniece Apvienotajā Karalistē plāno fokusēties uz drošības jautājumiem un attiecībām ar diasporu

Gana sarežģītā laikā Apvienotajā Karalistē  darbu sākusi jaunā Latvijas vēstniece – Ivita Burmistre, diplomāte ar vairāk nekā 20 gadu pieredzi. Iepriekšējā Latvijas vēstniece Baiba Braže kopš maija ir NATO ģenerālsekretāra vietniece. Apvienotajā Karalistē dzīvo vairāk nekā 100 000 mūsu tautiešu, un Latvijas vēstnieka maiņa diasporai ir nozīmīgs notikums – interese par to ir liela, jo vēstnieks ir ne vien Latvijas pārstāvis Apvienotajā Karalistē, bet arī latviešu diasporas centrs.

Jaunā Latvijas vēstniece Apvienotajā Karalistē Ivita Burmistre jau aizvadījusi pirmo darba nedēļu Latvijas vēstniecībā. Pieredzējusī diplomāte Londonā ieradās no Parīzes, kur iepriekšējos 4 gadus vadīja Latvijas pastāvīgo pārstāvniecību Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD) un UNESCO. Burmistres iepriekšējo amatu saraksts ir visai iespaidīgs, ir strādāts  Latvijas vēstniecībā Vašingtonā, ir arī pārstāvēta Latvija Pasaules tirdzniecības organizācijā Ženēvā.

"Mana līdzšinējā pieredze ir saistīta ļoti daudz ar ekonomisko jautājumu risināšanu, ar tirdzniecības un investīciju jautājumiem, līdz ar to es šīs te savas zināšanas, prasmi un pieredzi izmantošu šajā amatā," saka Burmistre. Viens no lielākajiem izaicinājumiem būs Apvienotās Karalistes un Eiropas Savienības turpmākās attiecības.

"Kā jau jebkurās starptautiskajās sarunās daļa, kas parādās publiskajā telpā, var būt arī daļa no sarunu taktikas. Manuprāt, ir skaidrs, ka gan Apvienotās Karalistes interesēs, gan Eiropas Savienības interesēs ir vienoties par visaptverošu līgumu, kurā ir atrunātas ļoti daudzas abām pusēm svarīgas lietas un panākti risinājumi, lai pārejas periods noslēgtos pēc iespējas veiksmīgāk. Tā ka vienmēr jāatcerās arī par sarunu taktiku," norāda Burmistre.

Vēstniece plāno fokusēties uz sadarbības stiprināšanu aizsardzības un drošības jautājumos, ekonomisko attiecību padziļināšanu starp abām valstīm un, protams, uzturēt un stiprināt saikni ar latviešu diasporu.

"Diplomātiskajā dienestā ar vēstnieku nomaiņu noteikti nemainās mūsu darba prioritātes un darba organizēšana. Es varu teikt lielu paldies iepriekšējai vēstniecei Baibai Bražei par ļoti labas komandas sagatavošanu šeit, vēstniecībā, ar kuriem man ir ļoti liels prieks strādāt kopā. Diplomātiskajā dienestā ir ierasts, ka diplomāti mainās, un arī šogad mums vēstniecībā mainās pāris kolēģi. Daži dosies prom, daži brauks uz šejieni, bet visi gatavi aktīvi strādāt," skaidro Burmistre.

Jaunam vēstniekam uzsākot darbu Apvienotajā Karalistē, tiek iesniegta akreditācijas vēstule karalienei.

"Sakarā ar Covid-19 pandēmiju akreditācijas vēstuļu iesniegšana karalienei klātienē šobrīd nenotiek, tomēr mūsu britu kolēģi mums ir apliecinājuši, ka, situācijai mainoties, tiks plānota akreditācijas vēstuļu iesniegšana karalienei klātienē," norāda vēstniece.

Tikmēr latviešu diaspora ar nepacietību gaida tikšanos ar vēstnieci klātienē.

"Gribētu sirsinīgi pateikties visām diasporas organizācijām Apvienotajā Karalistē, kas ir sūtījušas man sirsnīgus sveicienus un laba vēlējumus, stājoties šajā amatā. Es zinu, ka tā ir ļoti liela atbildība – pārstāvēt Latviju Apvienotajā Karalistē, un ietāties par Latvijas valstspiederīgo interesēm. Tā ir liela atbildība un arī liels gods. Es ar lielu nepacietību gaidu tikšanos ar diasporas organizācijām, lai turpinātu to sekmigo sadarbību, kas ir izveidojusies līdz šim. Un ļoti ceru uz tikpat sekmīgu sadarbību arī nākotnē," tā jaunā Latvijas vēstniece Apvienotajā Karalistē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti