Panorāma

Latvijai nebūs paviljona izstādē “Expo 2015”

Panorāma

Eksperti pārbaudīs, vai dokumenti ir īsti

Kūsā emocijas ap LR jauno valdi

Jaunā Latvijas Radio valde pagaidām darbiniekiem savu vīziju neizklāsta

Pirmdien izvēlētās Latvijas Radio jaunās valdes locekļi otrdien tikai pēc uzstājīgas pierunāšanas piekrita tikties ar radio darbiniekiem, lai informētu par savu vīziju un iecerēm. Tiesa gan, atbildes uz jautājumiem pagaidām bija visai izvairīgas, un no tām vēl nekļuva skaidrs, vai jaunā valde patiešām spēs ātrāk par līdzšinējo radio vadītāju Jāni Siksni īstenot pārmaiņas, ko Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētāja Ainārs Dimants min kā pamatojumu valdes konkursa iznākumam.  

Lai gan sākotnēji NEPLP un jaunās radio valdes locekļi atteicās ierasties uz Latvijas Radio arodbiedrības ārkārtas kopsapulci, darbinieku uzstājības rezultātā jaunizvēlētais radio valdes priekšsēdētājs Aldis Pauliņš un viņa jaunie kolēģi tomēr piekrita arodbiedrības uzaicinājumam.

Atmosfēra sanāksmē bija visai saspringta, un visvairāk jautājumu saņēma par valdes priekšsēdētāju izvēlētais biznesa sociologs Aldis Pauliņš. Viņš gan vēl nespēja sniegt konkrētas atbildes, kādas tieši izmaiņas radio viņš gribētu panākt savā pilnvaru laikā un kā tieši izpaužas viņa pārākums ātrāku pārmaiņu veikšanā, ko piesauca elektronisko mediju padome.

Viņš atzina, ka viņa iecelšana amatā vēl „nenozīmē, ka man ir kabatā pirmie trīs soļi”, bet pieļāva, ka ir izvēlēts savas darba pieredzes dēļ.

Par valdes locekli programmu attīstības jautājumos izvēlētā bijusī ziņu aģentūras BNS vadītāja Sigita Kirilka arī ar konkrētiem solījumiem vēl nesteidzās.

Viņa klāstīja, ka varēs ko konkrētāku pateikt, kad būs izrunājusies ar darbiniekiem un satura rādītājiem, bet var apsolīt, ka saturam jābūt objektīvam un neatkarīgam, par ko nevar būt nekādu bažu. 

Savukārt jaunais valdes loceklis nodrošinājuma jautājumos, Latvijas Valsts radio un televīzijas centra darbinieks Uldis Lavrinovičs aicināja darbiniekus padomāt, kādu viņi redz Latvijas Radio nākotni pēc trim gadiem, un tad censties strādāt pie tā, lai iegūtu iecerēm finansējumu un tās īstenotu.

Viņš norādīja, ka, visticamāk, negribēs uzreiz uzspiest Latvijas Radio kādas jaunas tehnoloģijas vai jaunu attīstības modeli, un vispirms iepazīsies ar radio darbību, lai pēc tam ar radio darbiniekiem varētu strādāt pie nākotnes mērķiem.

Klātesošie padomes pārstāvji izvērstu skaidrojumu par valdes izvēles procesu klātienē vairs nesniedza, sakot, ka tagad valdei sevi jāpierādot ar darbiem. Tomēr padomes priekšsēdētājs Ainārs Dimants dalījās ar kādu pamācību, ko daļa darbinieku uztvēra kā draudus.

„Man liekas, ka ir pieklājības normas, kuras mēs ievērojam un nekļūstam par pūli, un aicinātu to šeit ievērot, nespļaut akā no kuras paši dzeram. [..] Jums ar šiem cilvēkiem kopā būs jāstrādā, nevajadzētu atļauties cilvēciskus personiskus uzbrukumus,” sacīja Dimants.

Pašreizēja radio vadītāja Jāņa Sikšņa pilnvaru termiņš Latvijas Radio valdē beigsies janvāra vidū. Līdz tam jaunā valde sola nākt klajā ar konkrētāku rīcības plānu un nākotnes vīziju.  

Jau ziņots, ka NEPLP pirmdien pavēstīja, ka konkursā uz Latvijas Radio valdi tās līdzšinējais, vienīgais loceklis Jānis Siksnis ir zaudējis. Turpmāk valdē, kas tagad būs triju cilvēku sastāvā, kā priekšsēdētājs strādās sociologs, pētījumu aģentūras „Factum” vadītājs un Sabiedriskās konsultatīvās padomes loceklis Aldis Pauliņš, savukārt kā valdes locekļi strādās bijusī ziņu aģentūras „BNS Latvija” valdes priekšsēdētāja Sigita Kirilka un Valsts radio un televīzijas centra pārstāvis Uldis Lavrinovičs.

Otrdien radio darbinieku arodbiedrība tikās ar Pauliņu, kā arī abiem viņa vietniekiem. Pauliņš pauda, ka Latvijas Radio "saturs krievu valodā pašlaik ir neizbēgamība". Viņaprāt, Latvijas Radio būtu jāstrādā ar to auditorijas daļu, kas ir aptuveni 30% liela un kas ir orientēta Latvijas virzienā. Savukārt tā auditorija, kas ir aptuveni 20% liela un bez dominējošas nacionālās nostājas, var pieslēgties Latvijai lojālam vai nelojālam virzienam. Vienlaikus Latvijas Radio jaunā valde pauda gatavību ciešākai sadarbībai ar Latvijas Televīziju.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti