Jauna kārtība pierakstam ASV vīzu saņemšanai

ASV vēstniecība ziņo, ka no 2014. gada 2. februāra ieviesta jauna sistēma pierakstam uz vīzu intervijām un maksājumu veikšanai.

Sākot no 2014. gada 2. februāra, iesniedzot ASV vīzas pieteikumu ASV vēstniecībā Latvijā, vīzas pieprasītājiem būs jāizmanto jauna sistēma, lai pierakstītos uz interviju un saņemtu ASV vīzas. Jaunā sistēma ietver jaunu interneta vietni, Zvanu centru, nodevu apmaksas iespējas un kurjera pakalpojumus pasu nogādāšanai saņēmējiem. Procedūras mērķis ir nodrošināt visiem ASV vīzu pretendentiem efektīvu, viegli saprotamu un standartizētu vīzu pieprasīšanas procesu. ASV Valsts departaments ievieš jaunu vīzu pieprasīšanas kārtību visā pasaulē Globālā atbalsta stratēģijas ietvaros.

No 2. februāra visa nepieciešamā informācija par pieteikšanos ASV vīzai būs pieejama interneta vietnē www.ustraveldocs.comhttp://www.ustraveldocs.com> angļu, latviešu un krievu valodā. Šajā lapā vīzu pieprasītāji varēs aizpildīt vīzas pieprasījuma veidlapu, uzzināt, kādi dokumenti ir nepieciešami vīzas noformēšanai, apmaksāt nodevas un pieteikties intervijai ASV vēstniecībā Rīgā.

2. februārī darbu sāks arī jaunais Zvanu centrs. Vīzu pieprasītāji atbildes uz jautājumiem par vīzu pieprasīšanu varēs saņemt angļu, latviešu vai krievu valodā, sazinoties ar Zvanu centru pa tālruni, e-pastu vai izmantojot tiešsaistes tērzēšanas iespējas darbdienās no plkst. 8 līdz 20.

ASV vīzu pieprasītāji varēs pieteikties intervijai vēstniecībā tiešsaistes režīmā interneta vietnē vai sazinoties ar Zvanu centru. Pēc vīzas intervijas pretendenti pasi ar jauno vīzu saņems ar piegādi mājās vai darbavietā bez papildu maksas. Vīzu pieprasītājiem vēstniecībā parasti būs jāierodas tikai vienu reizi.

Latvija turpina dalību ASV Bezvīzu programmā (Visa Waiver Program). Lielākā daļa Latvijas pilsoņu, dodoties uz ASV tūrisma braucienā vai komandējumā, turpinās to darīt bez vīzas, izmantojot ESTA ceļošanas sistēmu (https://esta.cbp.dhs.gov/https://esta.cbp.dhs.gov/esta/>).

Uz visiem vīzu pieprasījumiem, kas veikti līdz 2014. gada 2. februārim, pat ja intervija ir paredzēta pēc šī datuma, attiecas pašreizējās prasības, kas aprakstītas ASV vēstniecības Latvijā interneta vietnes

http://latvian.riga.usembassy.govhttp://latvian.riga.usembassy.gov/ sadaļā Vīzas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti