Sadaļas Sadaļas

Ārpus Rīgas

''Rīgas un Apriņķa Avīzes'' galvenais redaktors Dzintris Kolāts par varu Baldonē

Ārpus Rīgas

Skolu reorganizācija bez vidusskolas atstātu gan Jaunpiebalgu, gan Vecpiebalgu

Jau nākamā gada pavasarī Liepājā varētu sākt būvēt jauno jahtu ostu

Jaunā Jahtu osta Liepājā cer piesaistīt arī pašmāju burātājus

Jau nākamā gada pavasarī Liepājā varētu sākties jaunās Jahtu ostas būvniecības darbi. Jahtu osta atrodas iepretim tramvaja tiltam, kur pašlaik notiek apjomīgi tramvaja tilta rekonstrukcijas darbi. Tas nozīmē, ka šī vieta pilsēta centrā būtiski mainīsies gan vizuāli, gan radīs papildu iespējas. Jahtu ostā tiks izvietotas arī peldošās piestātnes, kas nodrošinās efektīvāku burinieku un vietējo laivu pietauvošanos.

Līdzīgi kā pagājušā gadā, arī šogad Liepājas ostu apmeklēja vairāk nekā 300 (precīzais skaitlis 327) jahtas, stāsta Jahtu ostas kapteinis Kārlis Kints. Viņš Jahtu ostā strādā jau desmit gadus:

„Tas cipars ir ļoti stabils. Pagājušā sezona no šīs atšķiras tikai par vienu jahtu. Pārsvarā nemainīgi pirmā vieta ir vācu burātājiem, tad seko poļi, lietuvieši somi un zviedri. Tas ir top piecinieks. Ir arī eksotiskie karogi – Austrālija, bijušas arī vairākas jahtas no ASV.”

Uzlabojot Jahtu ostas infrastruktūru Liepājā, plānots piesaistīt ostai arī vietējos burātājus un laivu īpašniekus, jo pārmaiņas ļaus vieglāk plānot darbu Jahtu ostā, radīs arī drošākus apstākļus jahtu īpašniekiem, norāda Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes Drošības aizsardzības un vides daļas vadītājs Kaspars Poņemeckis:.

„Aicināsim atgriezties Liepājas postā, jo zināms, ka cilvēki jahtas tur Usmā vai Pāvilostā. Vēlamies, lai Liepājā veidojas un atjaunojas jahtu tradīcijas. Pētījām vēsturi un zinām, ka 1939. gadā Liepājā bija reģistrējas 90 jahtas. Tas ir jāatdzīvina.”

''INTERREG'' programmas ietvaros, piesaistot finansējumu 450 tūkstošu eiro apmērā, jau nākamā gada pavasarī varētu sākties esošās Jahtu ostas rekonstrukcijas darbi.

Vienlaikus tiks sakārtota apkārt esošā teritorija, kas līdz šim nebija pievilcīga, taču galvenais būs tehniskie risinājumi un iespējas.

Projekta vizualizācija

„Pats ļoti gaidu, būs interesanti, jo skats būs cits. Tagad ir tā, ka mums ir viena piestātne un īpaši nešķirojam, kur tās stāvēs. Kad būs jaunās piestātnes, tur vietas jau būs sadalītas - laivām, garākām jahtām utt. Darbs būs nedaudz savādāks,” skaidro Jahtu ostas kapteinis Kārlis Kints.

Projekta ietvaros paredzēts uzbūvēt Jahtu centra ēku, kur atradīsies birojs, apmeklētāju dušas, tualetes un veļas mazgātava, tiks rekonstruētas esošās piestātnes un izvietoti jauni peldošie pontoni, jahtas varēs nodot arī notekūdeņus.

„Ir būvniecības darbi, kas nenotiks šajā vietā. Biroja ēka ir moduļa tipa, arī piestātnes, kas tiks atvestas. Uz vietas notiks pārsvarā teritorijas sakārtošana un infrastruktūras uzlabošana,” par plānotajiem darbiem stāsta Kaspars Poņemeckis.

Jahtu ostas piestātnei jābūt pilnībā atjaunotai un izbūvētai līdz 2018. gada nogalei. Vienlaikus būvniecības darbiem Liepājas Jahtu osta tiks prezentēta arī starptautiskās izstādēs.


 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt