Jaunā iekāpšanas sistēma vairākos «Rīgas satiksmes» maršrutos uzrādījusi lielu bezbiļetnieku problēmu

Februāris, kad Rīgas sabiedriskajā transportā atsevišķos maršrutos ieviesta iekāpšana pa pirmajām durvīm, ir parādījis pasažieru skaita pieaugumu. Tas liecina par lielu bezbiļetnieku skaitu iepriekš, intervijā Latvijas Radio norāda "Rīgas satiksmes" vadītāja Džineta Innusa.

Intervija ar “Rīgas satiksmes" vadītāju Džinetu Innusu
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

No janvāra sākuma Rīgā ieviesta jauna sabiedriskā transporta biļešu sistēma. Vienlaikus pagaidām pasažieri var izlietot arī iepriekš iegādātas biļetes.

Janvārī 60% no visām Rīgas sabiedriskajā transportā reģistrētajām biļetēm bijušas jaunās sistēmas biļetes. Iedzīvotāji izmanto arī jaunieviestās pusotras stundas laika biļetes un jaunās mēnešbiļetes. Nepilni 20% biļešu braucienam tiek reģistrētas ar mobilo lietotni.

Precīzāki dati par pasažieru paradumu maiņu varētu būt pieejami pēc tam, kad cilvēki būs izlietojuši iepriekš iegādātās biļetes un sāks pilnībā izmantot jauno sistēmu.

Tikmēr aizvien uzņēmumam nākas cīnīties ar bezbiļetniekiem sabiedriskajā transportā. Par problēmas apmēru liecinot pasažieru skaita pieaugums atsevišķos maršrutos, kur ieviesta iekāpšana pa pirmajām durvīm.

"Iepriekš bijuši maršruti, kur pat 33% nebija reģistrējuši biļetes," atklāja Innusa.

Tāpēc 19 maršrutos iekāpšana pa pirmajā durvīm turpināsies, un, iespējams, to varētu ieviest arī citos maršrutos.

KONTEKSTS:

Rīgā no 1. februāra vairākos trolejbusu un autobusu maršrutos atjaunota kārtība, kurā pasažieru iekāpšana tiks organizēta tikai pa priekšējām durvīm, savukārt pasažieru izkāpšana – pa vidējām un aizmugures durvīm. Brauciens šo maršrutu transportlīdzekļos jāreģistrē pie vadītāja konsoles.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti