Panorāma

Uz autoceļiem notikušas vairākas smagas avārijas

Panorāma

Panorāma

Jaunā RAKUS aptieka būs modernākā Baltijā

Jaunā Austrumu slimnīcas aptieka būs modernākā Baltijā

Baltijā modernākā – sākot ar zāļu skapi, kas patiesībā ir dators un zāles spēj sašķirot pēc jebkura parametra, un beidzot ar pneimatisko pastu, ar kuru zāles uz jebkuru nodaļu var aizsūtīt dažu sekunžu laikā. Tāda būs jaunā aptieka, kas jau uzcelta starp Gaiļezera slimnīcu un Latvijas Onkoloģijas centru. Četri stāvi, 2300 kvadrātmetri un virszemes pāreja, kas savienos visas pārējās klīnikas.

Pēc skata nelielā zilā ēka pie Latvijas Onkoloģijas centra ir Rīgas Austrumu slimnīcas jaunā aptieka. Taču patiesībā celtne slēpj veselu infrastruktūras tīklu, un no nākamā gada vidus ar virszemes pārejām savienos Gaiļezera slimnīcu, Onkoloģijas centru un jauno neatliekamās palīdzības klīniku, kuru ceļ virs pazemes slimnīcas. Visas pazemes pārejas būs pagātne.

Jau no zāļu ievešanas telpas ir izveidota īpaša noliktavu sistēma. Pašas noliktavas arī ir milzu telpas vairākos stāvos. Taču pats lielākais lepnums būs robots jeb automatizēts zāļu skapis, kas visus ievestos medikamentus šķiros un izsniegs. Skapis ir ļoti ietilpīgs, jo kastītes cieši sarindo blakus vienu otrai. Un medikamentus izsniedz, ievērojot zāļu beigu termiņu un citus parametrus.

Pelēkās caurules, kas ložņā cauri visiem stāviem, ir pneimopasts. Ar tā palīdzību kritiskos gadījumos zāles no aptiekas varēs saņemt dažu sekunžu laikā. Uz šo ēku pamazām pārcelsies strādāt visu slimnīcas aptieku darbinieki, kopumā piecdesmit cilvēki. Vienīgais izņēmums ir zāļu jaukšana, kas robotizēti turpināsies Onkoloģijas centrā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti