Jau vairākas dienas slimnīcās ārstējas vairāk nekā tūkstotis Covid-19 pacientu

Jau vairākas dienas slimnīcās ārstējas vairāk nekā tūkstotis Covid-19 pacientu, liecina Slimību profilakses un kontroles centra dati. Trešdien, 30. decembrī, lielākais stacionēto pacientu pieaugums reģistrēts Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā. Tur aizpildītas teju visas gultas un vērtēs, kā rīkoties, ja pieaugums būs arī ceturtdien. Tikmēr reģionos situācija ir mazliet mierīgāka.  

ĪSUMĀ:

  • Stradiņa slimnīcā ir kritiska situācija ar Covid-19 pacientu skaitu.
  • Stradiņa slimnīca vērtēs, veidot papildu gultasvietas vai pacientus pārvest uz reģioniem.
  • Gandrīz visas šobrīd pieejamās gultas aizņemtas Ziemeļkurzemes slimnīcā.
  • Ja pacientu skaits pieaugs, Ziemeļkurzemes slimnīcā gultu skaitu var palielināt.
  • Vidzemes slimnīcā situācija ar Covid-19 pacientu gultām pagaidām ir stabila.

Jau vairākas dienas slimnīcās ārstējas vairāk nekā tūkstotis Covid-19 pacientu
00:00 / 03:24
Lejuplādēt

Jau vairākas dienas stacionēto Covid-19 pacientu skaits slimnīcās pārsniedz tūkstoti. Pagājušajā nedēļā, kad skaitlis vēl nebija tik liels, valdība lēma ierobežot plānveida stacionārās palīdzības sniegšanu veselības aprūpes iestādēs, radot iespēju aprūpēt vairāk Covid-19 pacientu.

Kritiska situācija šobrīd ir Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā. Tur pēdējās diennakts laikā stacionēti 26 pacienti, kas ir līdz šim lielākais skaits, stāstīja valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš.

“Pēc rekordlielā hospitalizēto skaita visas gultas, kas ir paredzētas Covid-19 pacientiem, ir aizpildītas. Šīs dienas laikā vērtēsim situāciju, vai mēs varam kādu izrakstīt vai pārvest, vai izveidot papildu gultasvietas, lai palīdzētu pacientiem. Tas, ko mēs līdz šim darījām, – tos, kuriem stabilizējām stāvokli, pārvedām uz lokālajām, reģionālajām slimnīcām. Darīsim visu, lai stāvokli stabilizētu, bet šobrīd tas ir kritisks,” atzina Muciņš. Slimnīcā trešdien ārstējas aptuveni 130 Covid-19 pacienti.

Neatliekamo medicīnisko palīdzību vēl var sniegt visiem, bet plānveida palīdzība ir faktiski pārtraukta.

Gandrīz visas šobrīd pieejamās gultasvietas aizņemtas arī Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā. Šobrīd tur ārstējas 32 Covid-19 pacienti un kopā pieejamas 38 gultas. Situācija ar gultu noslodzi visu laiku svārstās, skaidroja valdes priekšsēdētājs Juris Lācis.

“Galā mēs tiekam. Protams, izaicinājumi ir katru dienu. Galvenokārt tas ir saistīts ar personālu, jo nav noslēpums, ka visās slimnīcās arī personāls inficējas. Tas, kas mums palīdz, – mēs dažus pacientus pārvedam uz Talsu filiāli. Tos pacientus, kas pēc 14 dienām nav infekciozi, bet pēc definīcijas vēl ir Covid-19 pacienti,” stāstīja Lācis.

Ja stacionēto pacientu skaits pieaugs, slimnīcā gultu skaitu ir iespējams palielināt līdz 70. Turklāt  lielas cerības tiek liktas arī uz personāla vakcināciju.

Interese par vakcinēšanos Ziemeļkurzemes slimnīcā esot liela. Šonedēļ vakcīnas saņēmuši 95 cilvēki.

Savukārt Vidzemes slimnīcā līdz šīs dienas beigām tiks vakcinēti kopā 55 darbinieki. Situācija ar Covid-19 pacientu gultām pagaidām ir stabila, informēja pārstāve Benita Brila.

“Šodien slimnīcā ārstējas 27 Covid-19 inficēti pacienti. Plānojot pacientu skaita pieaugumu, pārprofilējām nodaļas, un vajadzības gadījumā varam nodrošināt 50 gultas. Ja vēl vajadzēs, tad līdz 70 gultām. Mēs varam nodrošināt pacientu ārstēšanu un aprūpi, nerunājot par to, ka nodrošinām arī neatliekamo medicīnisko palīdzību ierastajā režīmā un ambulatoros pakalpojumus,” sacīja Brila.

Ārstu inficēšanās dēļ šobrīd līdz nākamās nedēļas sākumam slimnīcā ir slēgta Neiroloģijas nodaļa ar insulta vienību. Šai laikā pacientus ar aizdomām par insultu nogādā kādā no insulta vienībām Rīgā vai Rēzeknē. 

KONTEKSTS:

Kopš rudens sākuma Latvijā turpinās strauja Covid-19 izplatība, un slimnīcās pieaug stacionēto pacientu skaits, turklāt jau tā trūkstošā medicīnas personāla apstākļos situāciju vēl vairāk saasina pašu ārstu saslimšana. Tādēļ 10. decembrī valdība nolēma veselības aprūpes sistēmā Covid-19 radītās pārslodzes dēļ izsludināt ārkārtas situāciju, kas slimnīcu vadītājiem dos iespēju brīvāk organizēt darbu Covid-19 pacientu pieplūduma gadījumā.

Taču saslimstība nemazinājās, un  no 23. decembra līdz 17. janvārim ir pārtraukta plānveida stacionārās palīdzības sniegšanu slimnīcās.  

Savukārt, lai mazinātu infekciju izplatību, vairākkārt aizvien stingrākajiem ierobežojumiem valdība 28. decembrī nolēma pievienot arī komandantstundu jeb  “brīvdienu mājsēdi” – no 30. decembra līdz 4. janvāra rītam un no 8. janvāra vakara līdz 10. janvāra rītam no plkst.22.00 līdz 5.00 būs jāuzturas tikai savā dzīvesvietā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt