Jau šogad VZD dati būs skatāmi mobilajā aplikācijā

Jau 2013.gada beigās Valsts zemes dienests (VZD) klientiem un sadarbības partneriem piedāvās iespēju kadastra datus un elektroniskos pakalpojumus iegūt ar mobilās aplikācijas starpniecību, portālu lsm.lv informēja VZD.

Mobilā aplikācija nodrošinās datu publicēšanas portāla "www.kadastrs.lv" grafisko un teksta datu pieejamību jaunākajās mobilajās ierīcēs. Par aplikācijas izstrādi VZD noslēdzis līgumu ar firmu SIA "FMS".

Mobilās aplikācijas risinājums uzlabos VZD datu un elektronisko pakalpojumu pieejamību, nodrošinot iespēju VZD klientiem saņemt pakalpojumus mobilajās ierīcēs neatkarīgi no atrašanās vietas. Tiks palielināta VZD sniegto elektronisko pakalpojumu pieejamība, izmantošanas biežums un sniegšanas ātrums. Visām kartēm, tostarp kadastra kartei, būs iespēja pieslēgt atrašanās vietas funkciju, tāpēc īpaši noderīga šī aplikācija būs potenciālajiem īpašumu pircējiem, mākleriem, mērniekiem, meža inventarizatoriem un citiem ar nekustamā īpašuma jomu saistītiem speciālistiem.

Mobilās aplikācijas izstrāde iespējama Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētā projekta "Valsts zemes dienesta ģeotelpisko datu ģeotelpiskās informācijas sistēmas izveide" aktivitātes "VZD datu publicēšanas mobilā risinājuma izstrāde un ieviešana" gaitā. Projekta kopējās izmaksas ir 2,47 miljoni latu, tajā skaitā ERAF līdzfinansējums 2,3 miljoni latu.

VZD ģeotelpisko datu ģeotelpiskās informācijas sistēmas (ĢIS) izveides projekta mērķis ir izveidot modulāru VZD kadastra, adrešu, aizsargjoslas izraisošo objektu un apgrūtināto teritoriju, vērtību zonējumu, būvju kadastrālās uzmērīšanas, topogrāfisko plānu mērogā 1:500 ģeotelpisko datu sistēmu, kuras arhitektūra un saskarne nodrošina visu VZD pārziņā esošo ģeotelpisko datu ievadi, uzkrāšanu, apstrādi vienotā veidā, sasaisti ar teksta datiem un šo datu ērtu izmantošanu VZD klientiem un datu apmaiņas partneriem e-pakalpojumu un informācijas servisu veidā atbilstoši INSPIRE direktīvas prasībām.

Projektā ir iekļauta arī aktivitāte, kas paredz Digitālo dokumentu krātuves programmatūras izstrādi, tās integrāciju ar no jauna veidojamo VZD ĢIS un saistītajām esošajām VZD teksta datu uzkrāšanas informācijas sistēmām, kā arī aktivitāte, kas paredz datu publicēšanas mobilā risinājuma programmatūras izstrādi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti