Jau saņemti vairāk nekā 400 dubultpilsonības pieteikumi

Mēneša laikā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē saņemti vairāk nekā 400 dubultpilsonības iesniegumu, no kuriem gan lielākā daļa ir par bērnu reģistrāciju dubultpilsonībā, kas bija iespējama arī pēc tam. 60 iesniegumi saņemti no ASV, Kanādas un Austrālijas trimdas latviešiem, vēl 15 ārzemēs dzīvojošu jaunākās emigrācijas latviešu lūguši atjaunot Latvijas pilsonību.

Lielāko iesniegumu pieplūdumu prognozē uz gada beigām, kad pienāks vēstniecībās iesniegtie dokumenti, saka pārvaldes pārstāve Laura Laiva. „Ir diezgan daudz dokumentu, kas ir jāiesniedz, lai varētu izvērtēt šīs lietas (..) Ja arī persona atnāk ar nesagatavotu dokumentu mapīti, tad mēs ļaujam viņam uzrakstīt savu biogrāfiju," stāsta Laiva.

Viņa atzīst, ka jautājumi un neskaidrības par jauno kārtību joprojām ļoti daudziem. Vai es piederu trimdiniekiem, latviešu vai līvu grupai, vai man būs jākārto valodas eksāmens, kādi dokumenti vajadzīgi? Valstij jāmācās vienkāršāk skaidrot šos jautājumus, saka Pasaules brīvo latviešu apvienības pārstāvniecības vadītājs Jānis Andersons. „PMLP tos [paskaidrojumus] ir uzrakstījusi pareizā, bet komplicētā valodā," saka Andersons.

Piemēram, Amerikas Latviešu apvienība domā aicināt Pilsonības un migrācijas pārvaldes vadību uz ASV, lai vietējiem latviešiem skaidrotu jauno kārtību, tā teikt, „cilvēku valodā".

Mēneša laikā to sapratusi arī pati pārvalde, kurā pašlaik top infografiks un citi vienkāršāk saprotami materiāli par dubultpilsonības iegūšanas iespējām. Līdz galam viss skaidrs nav arī pašām valsts iestādēm. To apliecina Kanādas latvietes Jūlijas Gifordas stāsts, ar kuru Latvijas Radio tikās pirms mēneša. Viņas mamma Kanādā ceļā uz dubultpilsonību jau atdūrusies pret sarežģījumiem. „Piezvanot vēstniecībai Kanādā, viņi saka – nē, jums jāvēršas, PMLP, piezvanot PMLP, viņai saka, nē jums jāvēršas vēstniecībā. Vienkārši visi sūta viens pie otra," saka Giforda.

Pati Jūlija Latvijas pasei vēl nav pieteikusies, jo vajadzīgie dokumenti vēl ir Kanādā, bet ir apņēmības pilna dubultpilsonību iegūt šīs ziemas laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti