Jau nosaka pirmos ierobežojumus uz grants ceļiem šķīdoņa dēļ

Turpinoties atkusnim, tuvākajās dienās uz grants autoceļiem visā valsts teritorijā var iestāties šķīdonis – pārmitrināts grants segums zaudēs nestspēju un braukšanas apstākļi pasliktināsies. Tādēļ uz dažiem ceļiem Kurzemē jau noteikti masas ierobežojumi.

Lai nestspēju zaudējušie autoceļi netiktu neatgriezeniski sabojāti, uz tiem ievieš autotransporta masas ierobežojumi – liedz pārvietošanos transportam, kas smagāks par 10 tonnām, atgādināja “Latvijas Valsts ceļi”.

Patlaban transporta masas ierobežojumi jau ir ieviesti uz atsevišķiem autoceļiem Kurzemē:

  • reģionālā autoceļa Kuldīga - Skrunda – Embūte (P116) posmā no krustojuma ar valsts vietējo ceļu Tukuma dzirnavas – Dzelda (V1276) līdz Embūtei (51,30. – 61,7. km);
  • vietējā autoceļa Ciecere – Ikaiši – Vārme (V1278) posmā no Cieceres visā garumā  (2. – 33,2. km);
  • vietējā autoceļa Turlava – Valtaiķi – Kalvene – Embūte (V1295) posmā no Liepājas šosejas (A9) līdz krustojumam ar reģionālo autoceļu Kuldīga – Skrunda – Embūte (P116) (25,7. – 32,7. km).

Šķīdonis uz grants ceļiem rodas pavasarī un rudenī, kā arī atkušņa laikā, kad uz ceļiem nonāk liels ūdens daudzums.

Latvijā no visa valsts pārziņā esošā autoceļu tīkla vairāk nekā puse ir ceļi ar grants segumu, pārsvarā tie ir vietējās nozīmes ceļi ar nelielu satiksmes intensitāti.

Transporta masas ierobežojumi tiek ieviesti un atcelti pēc katra konkrētā ceļa faktiskā stāvokļa un iespējamo bojājumu izvērtēšanas. Aktuālā informācija par ieviestajiem ierobežojumiem ir ievietota VAS "Latvijas Valsts ceļi" (LVC) mājaslapā.    

Grants autoceļu uzturēšanas darbi šķīdoņa laikā nav iespējami – uzbraucot ar smago tehniku uz pārmitrināta, nestspēju zaudējuša ceļa, tas tiks sabojāts vēl vairāk. Uzlabot grants ceļa stāvokli var tikai tad, kad tas ir apžuvis un atguvis nestspēju. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti