Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Atver vēlēšanu iecirkņus

Jau no šodienas var nobalsot pašvaldību vēlēšanās

Trešdien, 31.maijā, visos vēlēšanu iecirkņos sāksies iepriekšējā balsošana pašvaldību vēlēšanās.

Iecirkņos nobalsot varēs trīs stundas no pulksten 17 līdz 20. Ceturtdien nobalsot varēs no pulksten 9 līdz 12, savukārt piektdien – no pulksten 10 līdz 16.

Iespēju nobalsot pirms oficiālās vēlēšanu dienas var izmantot jebkurš, un tam nav vajadzīgs attaisnojums. Lai nobalsotu, vajadzīga pase vai personas apliecība.

Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars uzsver – galvenais ir doties uz to iecirkni, kurā vēlētājs ir reģistrēts: "Mēs lietojam iepriekš sagatavotus vēlētāju sarakstus, un tas nozīmē, ka vēlētājs ir iekļauts tikai vienā sarakstā. Šis ir būtisks drošības jautājums, kas nodrošina, ka vienam vēlētājam ir viena balss, un nav iespējams nobalsot vairākkārtīgi, nav iespējams šādā veidā ietekmēt rezultātu. Ņemot vērā iepriekšējo pieredzi,

gribu silti likt pie sirds un atgādināt, ka vēlētāji vēlēšanu zīmēs ir aicināti izdarīt tikai divu veidu atzīmes – vai tas ir „pluss” rombiņā, tātad īpašā vietā, vai tas ir svītrojums, svītrot vārdu un uzvārdu tiem kandidātiem, kurus neatbalsta."

Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis CimdarsMāris Klūga

2017. gada 3. jūnija pašvaldību vēlēšanās visā Latvijā  jāievēl 1614 deputāti. Pirmie vēlēšanu rezultāti no mazākajiem vēlēšanu iecirkņiem gaidāmi pēc pusnakts, bet lielākā daļa iecirkņu rezultātus paziņos līdz sešiem no rīta. Provizoriskos vēlēšanu rezultātus par kandidātiem Centrālā vēlēšanu komisija publicēs svētdien, 4. jūnijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti