Dienas ziņas

Rīgas Zoo – pasaulē mazākās antilopes

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Notiek Ekoskolu vasaras forums

Jau devīto gadu notiek Ekoskolu vasaras forums

Jau 9. gadu Latvijā notiek “Ekoskolu vasaras forums”. Šajā forumā pedagogi un skolēni, darbojoties kopā, apgūst, kā saglabāt dabas vērtības un mazināt klimata izmaiņas. Šogad ekoskolu foruma meistarklases, lekcijas un diskusijas notika Limbažos.  

Pēdējos gados arvien aktuālāks ir vides aizsardzības jautājums, un arvien vairāk tam uzmanību pievērš arī izglītības iestādēs, īstenojot dažādus “zaļās domāšanas” pasākumus un iesaistoties Ekoskolu programmā.

Vidēji gada laikā tai pievienojas 10 skolas - sākumskolas, pamatskolas, vidusskolas un augstskolas.

Šoreiz uz Ekoskolu vasaras forumu ieradušies aptuveni 90 pedagogi no 60 Ekoskolām, lai iegūtās zināšanas nodotu tālāk jauniešiem. Viena no nodarbībām bija veltīta permakultūrai, kad pedagogi mācījās izveidot augstās dobes, lai, iespējams, ko līdzīgu ieviestu pie savām skolām.

“Mums bija bagātīgi kartons, mazliet resni zari, smalkāki zari, zāle, siens, sedziņa - veca. Var arī dabisko materiālu izmantot - apģērbu, vecas segas, ko mikroorganisms spēj sadalīt,”  stāstīja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Augkopības nodaļas vecākais dārzkopības speciālists Māris Narvils.

Ekoskolu programmas vadītājs Latvijā Daniels Trukšāns atzina, ka viņu “priecē tas, ka ir pieaugušie cilvēki - pedagogi, kam tas reāli rūp, kas grib kaut ko sniegt un mainīt savā skolā, veicināt jauniešu izaugsmi. Rūpes, atbildība un arī interese. Arī ir interesanti, jā! Jo tas ir unikāls sava veida tīkls, iespēja saprast, ka tu neesi viens, ka ir vēl cilvēku, kam tas rūp, kam ir vēl arī vērtīga pieredze.”

Foruma laikā ar pedagogiem tiek pārrunātas arī tēmas par lauksaimniecības radīto piesārņojumu un dabas vērtību izzušanu. Lekcijas norit arī par transporta, enerģijas, apģērbu un pārtikas patēriņa ietekmi uz klimata izmaiņām.

 “Ļoti vērtīgas ir šīs nodarbības, kas notiek foruma laikā, jo mēs, pirmkārt, varam paši izvēlēties, kura tēma man ir mazāk saprotama, par kuru gribētu vairāk uzzināt.

Protams, pēc tam ar to iepazīstinām skolā savus kolēģus, bērnus. Arī materiāli tiek atsūtīti, un līdz ar to visi iegūst no šīs pieredzes,” sacīja skolotāja no Ogresgala pamatskolas Anita Gutāne.

Nedēļas nogalē pedagogus Limbažos nomainīs aktīvākie Ekoskolu jaunieši, kuru skaits šoreiz rekordliels - 120 audzēkņi, kuriem šajās dienās būs līdzīga apmācību programma kā viņu skolotājiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt