Dienas ziņas

150 eiro mēnesī dēļ slēdz Katlakalna pasta nodaļu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Miera gaisma arī Latvijā

Jau 19. gadu uz Latviju atceļojusi Miera gaisma no Betlēmes

Jau 19. gadu uz Latviju atceļojusi Miera gaisma no Betlēmes, un līdz pat Zvaigznes dienai ļaudis rūpējas, lai liesma neizdziest. 

Jānis Iklāvs ir Ogresgala skautu un gaidu vienības priekšnieks un jau desmit gadus pirms Ziemassvētkiem viņš dodas saņemt Miera gaismu, kas atceļojusi no Betlēmes. 

"Šī uguntiņa tiek iedegta Jeruzalemē, un dažādu pasaules valstu skauti un gaidas šo liesmiņu nodod uz valstu robežām. Tādā veidā šī miera gaisma apceļo visu pasauli. Pie mums Latvijā viņa ir 19. gadu, un šeit, Ogresgalā, man negribas kļūdīties, bet nu septiņus astoņus gadus noteikti," stāsta Ogresgala 5. skautu un gaidu vienības priekšnieks Jānis Iklāvs.

Šo gadu laikā arī izstrādāta sava tehnika, kā sveces liesmu saglabāt, lai tā nenodziest līdz pat Ziemassvētkiem.

"Visgrūtākais jau ir ar mašīnu. Es izmantoju divas sveces. Ja gadījumā kaut kas notiek ar vienu, man vienmēr būs rezerve. Vakardien arī cita darba kolēģe nesa uz mājām, pie mājām nodzisa, un tad viņa nāca atpakaļ, slēdza vaļā durvis un zināja, kur paņemt. Piemēram, mēs atstājam to traukā ar ūdeni. Visdrošākais veids. Arī daudzi cilvēki uztraucas, kā es mājās viņu atstāšu pa nakti, bet, protams, šeit ir jāievēro arī diezgan strikta ugunsdrošība. Un tāpēc vienmēr es viņu glabāju pa nakti traukā ar ūdeni," skaidro Iklāvs.

Šogad akcijai “Miera gaisma” aprit 35. gads. Miera gaisma no Betlēmes ceļo uz Austriju, Vīnes katedrāli, un to tālāk pasaulē nodot Austrijas skauti un gaidas. 

"Austrijas skauti vēlējās caur darbiem aktualizēt šo mūsu skautu devīzi: "Veidosim šo pasauli labāku." Tas ir kaut kas mazs, neaizsargāts un ārkārtīgi trausls, kuru jebkurā brīdī var iznīcināt. Tās rūpes, ko šajās dažās dienās cilvēki iegulda, lai šo liesmiņu pasargātu, manuprāt, tā ir arī viena no šīm dziļākajām būtībām," uzsver Iklāvs.

23. decembra vakarpusē, iededzot Baltijā varenāko Betlēmes zvaigzni Ogrē, Jānis Miera gaismu dāvāja interesentiem, kuri bija ieradušies ar savu svecīti, lai gaismu nestu tālāk. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt