Rīta Panorāma

Telefonintervuja ar Aigaru Rostovski

Rīta Panorāma

Intervija ar partijas "Latvijas attīstībai" vadītāju Juri Pūci

Intervija ar Kristīni Jarinovsku

Jarinovska: VDK izpētes komisijas darbu nodot TM pārraudzībā bija kļūda

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 5 mēnešiem.

Valsts drošības komitejas izpētes darbu nodot Tieslietu ministrijas (TM) pārraudzībā bija kļūda un tam vajadzēja palikt Izglītības un zinātnes ministrijas pārziņā, kam ir gan kompetence, gan kapacitāte.

To intervijā LTV raidījumam „Rīta Panorāma” ceturtdienas rītā sacīja juridisko zinātņu doktore Kristīne Jarinovska, kas strādāja izpētes grupā.

Viņa norādīja, ka arī pats tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (VL-TB/LNNK) neizprot, kādu sabiedrības uzmanību ir izpelnījusies komisija un kāda ir komisijas darba būtība. Rasnačs arī neizprotot, vai šis darbs ir zinātne vai politiska izpēte.

Kopumā viņa TM darbību attiecībā uz komisiju raksturoja kā paviršu.

Vēstīts, ka Tieslietu ministrija, kas pārrauga komisijas darbu, no tās izslēdza komisijas priekšsēdētāja vietnieci Kristīni Jarinovsku. Pēc šī lēmuma savu darbu komisijā pārtrauca arī vēsturnieks un komisijas vadītājs Kārlis Kangeris. Komisija, iebilstot Tieslietu ministrijai, publiskoja petīciju par "nepieņemamu tieslietu ministra Dzintara Rasnača (VL-TB/LNNK) rīcību LPSR VDK dokumentu izpētes komisijas pētnieciskās brīvības ierobežošanā".

Savukārt Tieslietu ministrijas norīkotais komisijas administratīvo funkciju nodrošinātājs Jānis Tomels paudis uzskatu, ka Kangeris nespēj vadīt komisijas darbu, un sagaidīja, ka pētnieks pats atkāpsies.

VDK izpētes komisija jau 27. februāra sēdē asi nosodīja mēģinājumu izslēgt komisijas priekšsēdētāja vietnieci, norādot, ka tam nav nekāda objektīva pamata.

VDK materiālu izpētes speciālā valdības izveidotā starpnozaru komisija tapusi pēc Saeimas lēmuma, ka pirms VDK dokumentu publiskošanas vēl jāveic šo materiālu zinātniskā izpēte. Bijušās Valsts drošības komitejas dokumenti publiski būs pieejami pēc 2018.gada maija beigām, taču tie iepriekš jāizpēta, jo jau tagad ir skaidrs, ka kartotēka nav pilnīga un informatoru kartītes nevar kalpot par pierādījumu sadarbības faktam ar padomju laika represīvo iestādi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti