Janvārī un februārī Rīgas transportā 50% atlaide būs rīdziniekiem un nerīdziniekiem

Janvārī un februārī brauciens Rīgas sabiedriskajā transportā visiem pasažieriem – gan rīdziniekiem, gan nerīdziniekiem – maksās 0,6 eiro jeb 50% no pašizmaksas un iepriekš noteiktā tarifa.

Lēmumu par šāda pārejas perioda noteikšanu pirmdien pieņēma Rīgas domes vadība, informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Sākotnēji tika plānots, ka „Rīdzinieka karšu" izsniegšana norisināsies divus mēnešus – novembrī un decembrī. Taču pašlaik ir absolūti skaidrs, ka līdz 31. decembrim apkalpot visus, kas vēlas saņemt „Rīdzinieka karti", vienkārši nav iespējams, tāpēc nolemts noteikt pārejas periodu.

Divus mēnešus gan rīdzinieki, gan pārējie pasažieri par braucienu varēs maksāt tikai 50% no pašizmaksas – 0,6 eiro.

Tarifs gan nemainīsies un būs 1,2 eiro, un pēc pārejas perioda beigām 50% atlaide būs tikai rīdziniekiem, paziņoja Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC).

Arī atlaides mēnešbiļetēm, kas agrāk bija plānotas tikai rīdziniekiem, janvārī un februārī būs spēkā arī nerīdziniekiem.

Šajā laikā darbu turpinās „Rīgas satiksmes" klientu apkalpošanas centri, kā arī papildus klientu apkalpošanas centri („Rīgas namu pārvaldnieka" filiālēs un pilsētas izpilddirekcijās). Tur tiks turpināta „Rīdzinieka karšu" izsniegšana pēc iepriekšējas pieteikšanās internetā, kā arī rindas kārtībā.

„Pārejas periods tiks izmantots arī tam, lai noslēgtu vienošanās ar citām pašvaldībām (pirmkārt – Pierīgas) par atlaidēm galvaspilsētas sabiedriskajā transportā," piebilda Ušakovs.

Lēmums par pārejas perioda noteikšanu tiks apstiprināts Rīgas domes ārkārtas sēdē, kas notiks šo otrdien, 17. decembrī.

Uzņēmuma „Rīgas Satiksme" pārstāvis Viktors Zaķis Latvijas Radio atzina, ka līdz pirmdienas rītam saņemti vairāk nekā 110 000 pieteikumu Rīdzinieka kartes izgatavošanai, izgatavoti 65 000 karšu un 45 000 karšu izdalīti.

„Šo pēdējo dienu laikā mēs redzam, ka rindas stāv, cilvēki vēlas saņemt šo te rīdzinieka karti, un tas radījis acīmredzot arī šo te Rīgas domes lēmumu par termiņu. Acīmredzot rīt Rīgas dome par to lems, un šis termiņš tiks pagarināts līdz februāra beigām, un tarifs, kurš būs spēkā no pirmā janvāra, ar atlaidēm būs derīgs visiem, arī ne rīdziniekiem, līdz pat pirmajam martam," sacīja Zaķis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti